Wiadomości

Wielopole Skrzyńskie ubiega się o przywrócenie statusu miasta

30 marca 2026 r. podczas XXVII sesji Rady Gminy w Wielopole Skrzyńskie podjęto uchwałę dotyczącą wystąpienia z wnioskiem o nadanie tej miejscowości statusu miasta. Decyzja ta stanowi istotny etap w procesie ubiegania się o przywrócenie praw miejskich.

Po przyjęciu uchwały Przewodniczący Rady Gminy podpisał wniosek skierowany do Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dokument zostanie przekazany za pośrednictwem Teresa Kubas-Hul, pełniącej funkcję Wojewody Podkarpackiego.

Złożenie wniosku rozpoczyna dalszy etap procedury administracyjnej. W kolejnych krokach dokument będzie poddany analizie formalnej i merytorycznej przez właściwe organy administracji rządowej, które ocenią zasadność nadania miejscowości statusu miasta.

Pracuj w Safran
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x