Wiadomości

Nowa droga dzięki wspólnej inwestycji samorządów

Powiat Ropczycko‑Sędziszowski zakończył realizację kolejnej inwestycji drogowej. 31 marca 2026 roku oficjalnie oddano do użytku przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 1331R na trasie Ostrów – Sędziszów Małopolski – Boreczek.

Prace trwały od kwietnia 2025 roku i zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 6,5 mln zł, z czego blisko 4,6 mln zł stanowiło wsparcie zewnętrzne. Pozostała część została pokryta wspólnie przez samorządy – powiat oraz gminy Ostrów i Sędziszów Małopolski. Największą część wkładu własnego pokrył Powiat Ropczycko‑Sędziszowski, natomiast Gmina Ostrów wniosła 384 501,11 zł, a Gmina Sędziszów Małopolski – 601 399,18 zł

W ramach zadania zmodernizowano ponad 2 km drogi, wybudowano ponad 1,2 km chodnika oraz poprawiono odwodnienie, zjazdy i przepusty. Na jednym z odcinków powstało także nowoczesne, oświetlone przejście dla pieszych.

W oficjalnym odbiorze inwestycji uczestniczyli przedstawiciele samorządów, m.in.: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Piotr Kapusta, Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć i Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg.

Przebudowa znacząco poprawiła bezpieczeństwo i komfort użytkowników drogi – zarówno kierowców, jak i pieszych.

To kolejny etap modernizacji tej trasy – wcześniejsze prace prowadzono w 2023 roku na odcinku w miejscowościach Ostrów i Kozodrza.

zdjęcia Startostwo Powiatowe w Ropczycach i Gmina Ostrów

Pracuj w Safran
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x