Wiadomości

Uczniowie z Francji z wizytą w Ratuszu

W Ratuszu w Sędziszowie Małopolskim gościli uczniowie z Francji uczestniczący w programie Erasmus. Młodzież przyjechała do sędziszowskiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach międzynarodowej wymiany i podczas pobytu mieszka u uczniów miejscowej szkoły.

Goście pochodzą z miejscowości Guémené-Penfao, położonej w zachodniej Francji. Podczas spotkania opowiadali o swoim kraju, regionie, kulturze oraz tradycjach kulinarnych.

O Sędziszowie Małopolskim i współpracy miasta z partnerami zagranicznymi mówił sekretarz gminy Jan Maroń. Przedstawił również informacje dotyczące współpracy z miastami partnerskimi, w szczególności z francuskim Albert.

Wizyta była okazją do integracji młodzieży, wymiany doświadczeń oraz poznawania kultury i tradycji obu krajów.

zdjęcia Gmina Sędziszów Małopolski

Pracuj w Safran
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x