Zaproszenie na PIKNIK RODZINNY „Z SERCA REGIONU – SMAKI PODKARPACKIE I TRADYCJE LUDOWE”
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Ropczyce przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach serdecznie zaprasza całe rodziny, mieszkańców oraz gości na PIKNIK RODZINNY „Z SERCA REGIONU – SMAKI PODKARPACKIE I TRADYCJE LUDOWE”.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.
Data: 7 czerwca 2026 r.
Miejsce: Stadion Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach
W programie wydarzenia m.in.:
- konkurs kulinarny „Na najlepszą potrawę podkarpacką”,
- konkurs „Najlepszy sernik Podkarpacia”,
- konkursy sportowe i rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
- konkursy wiedzy turystycznej o Podkarpaciu,
- występy artystyczne i prezentacje tradycji ludowych,
- atrakcje i animacje dla dzieci,
- degustacje regionalnych potraw i produktów lokalnych,
- stoisko z gadżetami promującymi Województwo Podkarpackie.
- pokazy akrobatyki, karate i strażackie.
Na uczestników konkursu czekają ciekawe nagrody.
Piknik będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji mieszkańców oraz promocji bogactwa kulinarnego, turystycznego i kulturowego regionu.
Celem wydarzenia jest budowanie tożsamości regionalnej, wspieranie lokalnych producentów oraz popularyzacja tradycji kulinarnych wśród mieszkańców i turystów.
Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania i odkrywania smaków podkarpackich oraz tradycji ludowych z serca Podkarpacia.




