Zaplanuj edukację językową swojego dziecka z Early Stage – szkołą języka angielskiego dla dzieci i młodzieży
Filia Early Stage w naszy regionie jest w zasadzie nową filią prowadzoną przez lektora, który wcześniej kilka lat zdobywał doświadczenie w filii Early Stage Rzeszów. Aktualnie szkoła współpracuje lokalnie z miejscowymi szkołami podstawowymi, zapewniając rodzicom tych szkół ofertę edukacyjną w czasie zajęć świetlicowych. W niektórych szkołach oferowana jest możliwość przyprowadzenia najmłodszych dzieci na zajęcia do pobliskiego lokalu. Od września 2021 filia szkoły otwiera lokal w Sędziszowie Młp., który znajduje się na ul. Jana Pawła II. Zapraszamy do krótkiego Q&A z Early Stage.
Kiedy jest najlepszy moment, aby dołączyć do naszej szkoły?
Oczywiście im wcześniej zaczniemy, tym lepiej. Biorąc pod uwagę kwestie programowe, oraz stawiając sobie za cel to, aby dzieci były doskonale przygotowane do egzaminów szkolnych, a przy tym realizowały program zgodnie z założeniami CEFR (wytycznymi Rady Europy dotyczącymi kształcenia języka), to zerówka lub pierwsza klasa to najlepszy moment, aby dołączyć do Szkoły Early Stage.
Dlaczego dajemy gwarancję, że jeśli dziecko dołączy w Early Stage w pierwszej klasie to rodzic już nie będzie się musiał w ogóle martwić o temat angielskiego aż do matury?
Takie są założenia programowe i metodyczne naszej szkoły. Dzieci rozpoczynające naukę z nami na początku podstawówki (albo wcześniej) w klasie 6 są już na poziomie egzaminu ósmoklasisty, a w ósmej klasie na poziomie matury z języka angielskiego. Dlatego też możemy skupić się na komunikacji, na poszerzaniu słownictwa oraz przygotowaniu dzieci do brytyjskich egzaminów Cambridge, na których dużemu gronu rodziców zależy.
Jakie aspekty związane z organizacją kursów i metodyką są w Early Stage kluczowe?
Oprócz samej metodyki nauczania, czyli tego, w jaki sposób uczyć, aby dzieci wynosiły z lekcji maksymalnie dużo i lubiły zajęcia (o tym więcej można poczytać na naszej stronie), warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka ważnych kwestii.
- Zajęcia grupowe vs indywidualne i wielkość grupy
Choć wiele osób nie jest tego świadoma to tak naprawdę nauka w grupie jest dużo atrakcyjniejsza dla dzieci i daje zdecydowanie więcej możliwości dydaktycznych. Ponadto grupa nie powinna być zbyt mała, ponieważ bardzo cierpi na tym dynamika zajęć i poziom grupy. Niewielkie grupy to również większe ryzyko zmiany składu uczniów w ciągu roku. Może to brzmi paradoksalnie, ale dobrze dobrane, nieco większe grupy to większa szansa na wyrównany poziom. Klucz do nauczania grupowego to nauczyciel z odpowiednim przygotowaniem, indywidualnym podejściem oraz odpowiednio dobrany wiek i poziom uczniów.
- Wiek i poziom uczniów
Optymalny rozwój i tempo pracy gwarantują grupy jednorodne, dopasowane pod względem wieku i umiejętności. W grupie dzieci starszych, a więc bardziej doświadczonych szkolnie i np. z lepiej rozwiniętą umiejętnością czytania i pisania, dziecko młodsze nawet o rok może czuć się niekomfortowo. Mając tego świadomość nie tworzymy więc grup na zamówienie np. w sytuacji, gdy rodzic powie “moje dziecko musi być w grupie ze starszym bratem/koleżanką”. Co innego, jeśli zgłoszą się do nas dzieci z jednej klasy, które chcą z nami rozpocząć naukę. Wtedy oprócz gwarancji wyrównanego poziomu, dużo łatwiej o godziny dopasowane do planu lekcji dzieci.
- Częstotliwość i długość zajęć
Przyzwyczajeni do szkolnych realiów często możemy uznać, że optymalną długością zajęć jest 45 minut. 45 minutowe lekcje są zdecydowanie za krótkie. Dlaczego? Czynności porządkowe z uczniami zajmują czas. Dodatkowo zanim dzieciaki się rozgrzeją i ich umysły zaczną chłonąć nową wiedzę, przeprowadzimy z nimi etap powtórkowy, minie znaczna część lekcji. A my przecież mamy ambitne cele. Chcemy wprowadzić nowe słownictwo, ćwiczyć komunikację, znaleźć czas zarówno na świetną zabawę (oczywiście po angielsku), ale też na gramatykę. Aby dać rodzicom gwarancję efektów, musimy mieć czas na realizację naszych celów.
Czasami rodzice pytają nas, czy dzieci “wysiedzą” 60, 70 czy 90 minut.
Wtedy z uśmiechem odpowiadamy, że u nas nie ma “wysiadywania”. Lekcje są bardzo dynamiczne, aktywności często się zmieniają, dzieci są w ruchu. Jest czas na żywą interakcję w grupie, ale też na spokojną pracę indywidualną w wyciszeniu z podręcznikiem.
Dzieci od zerówki mają zajęcia zawsze 2 razy w tygodniu.
– 3-5 latki mają zajęcia 50 minutowe
– 6 latki – zajęcia 60 minutowe
– 7 latki – zajęcia 70 minutowe
– od drugiej klasy wzwyż zajęcia trwają 90 minut
To właśnie dzięki takiej organizacji czasowej, programowej i metodycznej kursu nasi uczniowie w ósmej klasie są na poziomie matury z języka angielskiego. Sprawdza się to już trzecią dekadę.
- Gwarancja postępów
W Early Stage mamy bardzo skrupulatnie zorganizowany system monitorowania postępów uczniów od przedszkola do matury – spójny dla wszystkich 36 000 uczniów Early Stage w całej Polsce. Dlatego każdy rodzic może mieć pewność, że dziecko realizuje odpowiednie założenia programowe oraz być cały czas na bieżąco z postępami dziecka. Aplikacja muzyczna, platforma z zadaniami online, nowoczesny e-dziennik ze wszystkimi niezbędnymi dla rodzica informacjami, stała dyspozycyjność metodyka szkoły – to wszystko powoduje, że rodzic ma możliwość towarzyszenia dziecku w jego procesie dydaktycznym.
Jak się organizujecie w czasie lockdownu?
Mamy w tym już niezłą wprawę. Przez ostatnie prawie półtora roku, gdy była taka potrzeba, przenosiliśmy się do świata online. Mamy w tym celu dostosowane odpowiednio kursy, materiały online i gwarantujemy, że nasz program jest realizowany zgodnie z założeniami – niezależnie od tego, czy jesteśmy w sieci, czy uczymy się stacjonarnie.
Zapraszamy na stronę earlystage.pl i znajdź szkołę w dogodnej dla siebie lokalizacji.
Jeśli nie ma nas w szkole, w której uczy się Twoje dziecko, a chciałabyś/chciałbyś, żebyśmy nawiązali ze szkołą współpracę, daj nam znać. Spróbujemy zorganizować zajęcia blisko Was.
Jeżeli wolisz porozmawiać, skontaktuj się z nami:
tel: 667 019 337
joanna.lib@earlystage.pl
Materiał płatny.