Metaltech

Cyberzagrożenia, hejt, e-papierosy – to główne tematy debaty społecznej z młodzieżą

W piątek odbyła się debata społeczna pn. „Cyberzagrożenia- jak być bezpiecznym w sieci”. Spotkanie odbyło się na auli w Zespole Szkół im. Jana Zwierza w Ropczycach. Głównym tematem były cyberprzestępczość i konsekwencje mowy nienawiści wśród młodzieży. Uczniowie wysłuchali również pogadanki na temat szkodliwości napojów energetycznych i e-papierosów.

Internet to wspaniałe osiągnięcie cywilizacyjne, dające szczególnie młodym osobom nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy, nawiązywania kontaktów i porozumiewania się. Poza wieloma walorami rozrywkowymi, informacyjnymi i edukacyjnymi to również źródło wielu zagrożeń. O tym wszystkim można było dowiedzieć się podczas debaty która odbyła się w piątek w Zespole Szkół im. Jana Zwierza w Ropczycach, którą zorganizowali policjanci z Ropczyc, we współpracy z policjantami z rzeszowskiego zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

W debacie uczestniczyli uczniowie klas mundurowych, pedagodzy oraz przedstawicielki Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Ropczycach. Debatę rozpoczęła asp. szt. Agata Przybek z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, która zwróciła uwagę na powagę tematu i omówiła jakie zagadnienia będą przedstawiane podczas debaty.

Następnie głos zabrała asp. Anna Wójcik z rzeszowskiego zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Policjantka omówiła tematykę odpowiedzialności prawnej i karnej, ochrony dzieci i młodzieży przed cyberzagrożeniami oraz sposoby działania przestępców. Funkcjonariuszka mówiła również o niewłaściwym korzystaniu z sieci oraz kiedy takie zachowanie wyczerpuje znamiona przestępstwa.

Kolejnymi prelegentami były przedstawicielki Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Ropczycach, które omówiły szkodliwy wpływ napojów energetycznych oraz e-papierosów.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x