Orzech promocje

Nasze akrobatki z KS Akrobatyka Ropczyce są w Kadrze Narodowej!

Akrobatyka sportowa to niezwykła dyscyplina. Trochę cyrku, trochę baletu, mnóstwo ekwilibrystyki, piękne kolorowe stroje, piękne i wygimnastykowane dziewczyny, silni mężczyźni.

Klub sportowy Akrobatyka Ropczyce działa w naszym regionie od roku 2016 roku i budzi duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu. Na zajęcia aktualnie uczęszcza około 120 osób i są to głównie mieszkańcy powiatu ropczycko – sędziszowskiego.

Zajęcia z akrobatyki prowadzone są pod okiem trenerki Reginy Małek – Wice Mistrzyni Europy w akrobatyce sportowej, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski, a także finalistki V edycji Mam Talent. Zajęcia prowadzą również trenerki – Olga Zagórska, Katarzyna Kiwak oraz Karolina Lewicka. Klubowicze z Akrobatyki Ropczyce biorą czynny udział w licznych zawodach akrobatyki sportowej i mogą pochwalić się wieloma sukcesami (o czym piszemy także TUTAJ).

KADRA POLSKI W AKROBATYCE SPORTOWEJ Z ROPCZYCKIEGO KLUBU

Duże sukcesy odnosi trójka w składzie Antonina Dłużeń, Emilia Królikowska oraz Kamila Bizoń i to właśnie ta trójka kobiet została powołana do Kadry Narodowej na II Półrocze 2020 roku!

Dziewczyny od 4 lat trenują akrobatykę sportową w KS Akrobatyka Ropczyce. Tworzą zespół jako trójka kobiet w grupie wiekowej 11-16 lat. Początkiem 2020 roku wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego w Świdnicy, gdzie zajęły wysokie 3 miejsce, konkurując z 18 zespołami z całej Polski (grupa wiekowa 11-16 lat).

Niestety koronawirus pokrzyżował plany zawodów w trakcie roku – odwołano i przesunięto wszystkie planowane zawody z kalendarza Polskiego Związku Gimnastycznego. Pierwsze zawody odbyły się dopiero 24-25 października, były to Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w Zielonej Górze, gdzie Tosia, Emilia i Kamila zajęły 4 miejsce – do brązowego medalu zabrakło jedynie 0.10 punktu.

To właśnie po występie w Zielonej Górze trójka kobiet z ropczyckiego klubu została powołana do Kadry Narodowej na II Półrocze 2020 roku, co jest ich dużym sukcesem.

Dziewczyny wzięły także udział w kolejnych zawodach:

– w dniach 07-08.11 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Chorzowie, dziewczyny przeszły na wyższa grupę wiekową 12-18lat, gdzie zajęły 5 miejsce plasując się tuż za mistrzyniami Polski wyższej kategorii wiekowej 13-19 lat.

Kolejnym sukcesem tej trójki to 3 miejsce na XII Grand Prix Polski w Łańcucie, które odbyły się 20-22 listopada (w zawodach brało udział 9 zespołów).

Natomiast w miniony weekend (12-13 grudnia 2020r.) odbył się 10 Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa i Sawy, z którego dziewczyny przywiozły srebrny medal. Poniżej jeden z występów dziewczyn.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

fot. KS Akrobatyka Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0909
0909
3 lat temu

Brawo i gratulacje

Aga
Aga
3 lat temu

Coś wspaniałego !
Dużo ciężkiej pracy ale warto bo efekt jest niesamowity !!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Aga

Brawo i gratulacje

3
0
Would love your thoughts, please comment.x