Orech promocje

Potrącenie pieszego – lądował helikopter

Dziś 08.12 około godz. 17 w miejscowości Broniszów na drodze W986 doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód marki KIA.

Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pieszemu udzielana jest pierwsza pomoc. Kierowca KIA (55-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego) trzeźwy – informuję rzecznik prasowy policji KPP w Ropczycach

Aktualizacja g.18.30: Jak informuje nas rzecznik prasowy policji: na miejscu nadal jest udzielana pomoc potrąconemu 45-letniemu mężczyźnie, który ma zostać przetransportowany do szpitala.

Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać 2 – 3 godziny.

Aktualizacja z dn. 09.12: Jak wstępnie ustalono, 55-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, kierujący osobową kią, na łuku drogi potrącił 45-letniego mężczyznę.

Niestety potrącony mężczyzna (mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego) w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Teraz pod nadzorem miejscowej prokuratury, wyjaśniać będą dokładne okoliczności tego wypadku.

16 komentarzy na temat “Potrącenie pieszego – lądował helikopter

 • 9 grudnia 2020 o 15:35
  Permalink

  Ta droga to jedna wielka porażka. Strach jechać rowerem nawet za dnia bo prawie nikt przepisowo nie jedzie. Sami woejscy wyścigowcy, mistrzowie prostej. Jestem kierowcą ale wypowiadam się z punktu widzenia rowerzysty.

  Odpowiedz
 • 9 grudnia 2020 o 12:58
  Permalink

  Sam dużo jeżdżę i nieraz to nawet taki malutki odblask przy pedale roweru mógł uratować komuś życie bo w ostatniej chwili coś mrugneło ( a światła w samochodzie jedne z najlepszych)

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 21:56
  Permalink

  Nie “możujcie”. Nasz ŻONT powinien czym prędzej uchwalić ustawę nakazującą pieszym nosić po zmroku odblaski albo nawet kamizelki odblaskowe. I po problemie, kamizelka kosztuje a nawet 2-3 złote. Na tyle jest wycenione czyjes życie?

  Odpowiedz
  • 9 grudnia 2020 o 13:00
   Permalink

   Żaden rząd nie zastąpi myślenia i wyobraźni

   Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 21:05
  Permalink

  1,5 godziny udzielaja pomocy na jezdni dziwne to strasznie

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 20:56
  Permalink

  W ogóle tego człowieka nie było widać, brak poboczy, chodnika, latarni no i oczywiście braki odblasków u człowieka

  Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 20:38
  Permalink

  A może by tak nasze szanowne władze pomyślały o oświetleniu drogi na całej długości wioski bo puki co mamy 7 zamontowanych latarni i to nie świecących jak na razie

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 20:42
   Permalink

   Może gdyby już świeciły nie doszłoby do tego wypadku..

   Odpowiedz
   • 9 grudnia 2020 o 15:29
    Permalink

    Wracając wczoraj do Rzeszowa widziałam człowieka konkretnie w tym miejscu i o tej porze. Zobaczyłam go w ostatniej chwili. Człowiek w ciemnych ubraniach, bez odblasków. Totalny brak wyobraźni i olbrzymie zagrożenie dla niego samego. Drodzy piesi i kierowcy. Z szacunku do samego siebie i innych uważajmy na wzajem na siebie. Wyrazy współczucia dla Bliskich.

    Odpowiedz
   • 9 grudnia 2020 o 17:36
    Permalink

    Tu nie chodzi o latarnie, gdyby swiecily🤔. Piesi mało kiedy po zmroku zakładają odblaski i przez to są mało widoczni. Jakiś tydzień temu wracałam z ropczyc i właśnie tam szły 2 osoby poboczem ale ubrane na ciemno i bez żadnego odblasku. Wiec sami pieski są też winni że nie dbają o siebie 🙄

    Odpowiedz
   • 9 grudnia 2020 o 17:48
    Permalink

    Gdyby miał kamizelkę, też by nie doszło

    Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 21:08
   Permalink

   wczesniejsza władza nie robiła nic i było dobrze
   teraz robi sie bardzo duzo rzeczy porzytecznych dalej zle lampy sa ale może trzeba poczekac na odbiór instalacji nie odrazu warszawe zbudowali

   Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 18:37
  Permalink

  Gdzie piesi mają kamizelki odblaskowe błagam sama opaska też czasem nie wystarczy .Moim zdaniem powinien być odgórny nakaz noszenia po zmroku kamizelek odblaskowych w całym kraju 🤗

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 20:17
   Permalink

   Żeby choć połowa pieszych miała chociaż te opaski to już by było znacznie lepiej,że nie wspomnę o rowerzystach – “duchach”

   Odpowiedz
  • 9 grudnia 2020 o 11:27
   Permalink

   Bardzo mądrze napisane😖😖rowerzyści, piesi bardzo często są niewidoczni i tak nagle wskakują na maskę samochodu😪😪😪przykre to ale prawdziwe🤗🤗

   Odpowiedz
  • 10 grudnia 2020 o 22:27
   Permalink

   DOKŁADNIE!!!!! Więcej istnień uratowałoby to niż obecne nieszczęsne maseczki…. 🙁

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *