Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Odsłonięcie Tablicy Pamięci w Szkole Podstawowej w Broniszowie

21 stycznia w Szkole Podstawowej w Broniszowie odbyło się odsłonięcie Tablicy Pamięci, poświęconej urodzonemu w tej miejscowości Patronowi Szkoły Karolowi Olszewskiemu, w 125. rocznicę wykonania pierwszych polskich zdjęć rentgenowskich.

Obchody rozpoczęły się od przywitania zaproszonych gości przez Dyrektora Szkoły – Panią Teresę Świniuch. Zgromadzeni wysłuchali wykładu prof. dr hab. med. Pana Andrzeja Urbanika – Kierownika Katedry Radiologii CM UJ oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który był poświęcony działalności tego znanego chemika i fizyka, dwukrotnie nominowanego do Nagrody Nobla.

Po prelekcji goście zostali zaproszeni do zwiedzania kącika pamięci poświęconego Patronowi Szkoły, oraz wpisywania się do księgi pamiątkowej. 

W uroczystości uczestniczyła Wicestarosta Powiatu- Pani Bernadeta Frysztak, która w swoim przemówieniu podkreśliła jak ważna jest pamięć o osobistościach, które na stałe wpisały się w historię Polski i przekazywanie wiedzy na ich temat młodemu pokoleniu.  Z tej okazji w imieniu Samorządu Powiatu podarowała wystawę poświęconą życiu i osiągnięciom wybitnego polskiego uczonego Karola Olszewskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x