Orzech promocje

Policjanci interweniowali, bo zauważyli ogień w kominie

Podczas patrolu miejscowości Niedźwiada, mundurowi ropczyckiej komendy zauważyli kłęby dymu oraz ogień unoszące się z komina jednego z domów. Okazało się, że w kominie zapaliła się sadza. Funkcjonariusze wygasili ogień w kominku oraz wezwali straż pożarną. W trosce o bezpieczeństwo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas eksploatacji pieców i przewodów kominowych.

Wczoraj po godz. 16, w miejscowości Niedźwiada, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki zauważyli wydobywający się z komina domu jednorodzinnego gesty dym i ogień. Mundurowi natychmiast udali się na posesję. Na widok policjantów, z budynku wyszła kobieta, która była świadoma zaistniałego zagrożenia, jednak nie potrafiła mu sama zapobiec.

Mundurowi nie tracąc ani chwili, wygasili ogień w kominku i wezwali straż pożarną. Jak ustalili strażacy, zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie, a jej pożar mógł zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców domu, a także spowodować znaczne straty materialne.

Pamiętajmy, że niewłaściwe korzystanie z różnego rodzaju systemów grzewczych może doprowadzi do tragedii. Sprawdźmy, czy wykorzystywane przez nas piecie, kominki oraz inne źródła ciepła, są sprawne i właściwie podłączone do instalacji kominowych. Ważne jest także prawidłowe działanie kanałów wentylacyjnych. Każda usterka w tych urządzeniach może spowodować tragiczne w skutkach zdarzenia.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x