Zenon Malski

W ostatnim boju w gościach Błękitni zwyciężają w Sanoku

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu IV ligi podkarpackiej sezonu 2020/21, piłkarze Błękitnych Ropczyce ograli w gościach Ekoball Stal Sanok. Zespół prezesa Przemysława Kuliga zrewanżował się tym samym ekipie z Podkarpackiego Trójmiasta za porażkę 0-1, z rundy jesiennej 2020.

Mecz był ciekawym, wyrównanym piłkarskim widowiskiem, w którym zespół trenera Marka Ormiańskiego był skuteczniejszy i sięgnął po 13 ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/21.

Pierwszego gola, w końcowych minutach pierwszej połowy zdobył mający za sobą gry na trzecioligowym szczeblu, w Wólczance Wólka Pełkińska, wychowanek Soccera Ropczyce, Krystian Majka.

Wynik meczu ustalił kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Kamil Świętoń, pokonując golkipera gospodarzy strzałem z rzutu karnego.

Ekoball Stal Sanok – Błękitni Ropczyce 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Krystian Majka (39 minuta), 0-2 Kamil Świętoń (82 minuta – karny)

Ropczycanie mecz w Sanoku rozpoczęli składem: Dybski – Kmiotek, Waszczuk, Kukla, Gdowik, Majka, Piwowar, Majcher, Świętoń, Zawiślak, Siepierski.

Rezerwowi: Kosiba, Szczybyło, Fornek, Bęben, Darłak, Sulisz, Delekta.

Błękitni na dwie kolejki przed końcem sezonu wojewódzkiej ligi 2020/21 plasują się na 14 miejscu w tabeli. Zgromadzili 43 punkty, za 13 wygranych i 4 remisy.
Najbliższy mecz: Błękitni Ropczyce – Sokół Nisko. Termin 13 czerwca (niedziela, godzin