Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Problem z systemem informatycznym w ropczyckim ZOZ-ie

Są problemy z działaniem systemu informatycznego w ZOZ-ie. Sprawdziliśmy, co się dzieje i jak ten problem wyjaśnia starosta.
Radny prosi o wyjaśnienia

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, radny Wiesław Rygiel prosił o wyjaśnienia dotyczące systemu informatycznego w ZOZ-ie, który nie działa poprawnie:

„Otrzymaliśmy informację, że system ten będzie w przyszłości modernizowany i doinwestowany. Natomiast w ostatnim tygodniu miałem dramatyczne telefony ponownie od lekarzy specjalistów. System znowu nie działa. To powoduje, że resetują się wszystkie dane. Ludzie czekają w kolejkach. Nie można przyjąć planowanej liczby pacjentów. Wyznacza się nowe terminy pacjentom. Te sytuacje dzieją się notorycznie. Lekarze twierdzą, że to jest dramat i skandal. Wymaga to doinwestowania około 3 mln złotych. Szukajmy środków, żeby wesprzeć ZOZ. Nie może być tak, że pacjenci nie mogą się dostać w normalnym czasie, a medycy normalnie pracować (…) Zwłaszcza w czasie pandemii jest to nie do przyjęcia, żebyśmy mieli tak duże utrudnienia w przyjmowaniu chorych osób.” – zaznacza radny Wiesław Rygiel.

Starosta odpowiada

Witold Darłak – starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego zna problem i proponuje zakup innego sprzętu i nowszego oprogramowania:

„Rzeczywiście. Mamy taki wniosek dyrektora ZOZ, że jest problem z systemem informatycznym (…) Mam nadzieję, ze rada to poprze. Będę proponował do wprowadzenia podczas modyfikacji czy modernizacji budżetu pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku, że taką kwotę wprowadzimy i wesprzemy ZOZ w zakupieniu sprzętu i nowszego oprogramowania. (…) Wydaje się, że jest to najbardziej priorytetowe zadanie do wykonania w ZOZ-ie. Jest problem z wprowadzaniem danych pacjenta, a co za tym idzie, przekazywaniem do NFZ w Rzeszowie, który na podstawie tych danych wypłaca konkretne pieniądze dla ZOZ-u. Więc jest to sprawa bardzo ważna. (…) Nie wiem, jakie dokładnie to będą środki ale będę się starał, żeby takie środki zostały wyasygnowane i przekazane ZOZ-owi. Dziękuję lekarzom, że tak to organizują, że to wszystko jakoś funkcjonuje, natomiast na pewno trzeba to poprawić” – wyjaśnia starosta Witold Darłak.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fiB
fiB
2 lat temu

Pani Basia z panią Jolą mogą w kajecie umawiać wizyty. Nic się nie zresetuje, panie będą pracę miały, a za 3 bańki mogą dłuuugo zapisywać. I jeszcze na ołówki starczy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x