Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sezon grzewczy w pełni. Kolejny pożar sadzy w kominie

Sezon grzewczy w pełni. Jak co roku strażacy mają wtedy pełne ręce pracy podczas zdarzeń związanych z pożarami sadzy w przewodach kominowych.

Dzisiaj po raz kolejny w tym roku trzy zastępy straży (2xPSP i OSP Sędziszów Młp.) gasiły pożar sadzy, do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Sędziszowie Młp. na ul. Piekarskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podobne zdarzenie miało miejsce wczoraj 28.12 br. także w Sędziszowie Młp. Strażacy zostali wezwani na ul. Działkową, gdzie gasili płonące sadze w przewodzie kominowym. Tutaj na szczęście także brak osób poszkodowanych.

Niestety zima nie odpuszcza dlatego też warto pamiętać, że pożar sadzy w kominie może spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia. Wylatujące w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy mogą być przyczyną pożaru sąsiednich budynków i materiałów palnych znajdujących się w pobliżu.

Aby zapobiec tego typu zdarzeniom należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach:

  • wolno spalać w kotłach (piecach) wyłącznie te paliwa (materiały), do których palenisko jest przystosowane (zgodnie z instrukcją użytkowania) oraz
  • należy systematycznie oczyszczać przewody dymowe i spalinowe (kominy).

źródło zdjęć: OSP KSRG Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x