CERTUS rozliczymy twój PIT

Nowa szkoła w Brzezówce za 2,5 mln. do likwidacji?

Choć nie tak dawno rozbrzmiał pierwszy dzwonek w nowej szkole podstawowej, wybudowanej w Brzezówce, teraz planowane jest postępowanie likwidacyjne placówki. Jak czytamy na profilu fb radnego Dariusza Skórskiego: Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w dniu 21 lutego 2022 r. będziemy rozpatrywać przedłożony przez Pana Burmistrza projekt uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Brzezówce. O co tutaj chodzi?
Długo wyczekiwana szkoła

Jak wówczas pisaliśmy TUTAJ 2 września 2019 roku uczniowie i pracownicy szkoły podstawowej w Brzezówce usłyszeli pierwszy, symboliczny dzwonek. Budowa długo wyczekiwanej szkoły trwała ponad 2 lata i kosztowała około 2,5 mln. złotych. Od tamtego czasu przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 nie musieli już uczyć się w 150-letnim budynku lub w szkole na Czekaju. W tym roku planowana jest jednak likwidacja placówki. Skąd taka decyzja włodarzy?

Dlaczego likwidacja?

Rada Gminy planuje zlikwidować szkołę z dniem 31 sierpnia 2022. Jak czytamy w uzasadnieniu, powodem jest nie tylko mała liczba uczniów, uczęszczających do szkoły w Brzezówce, lecz także prognozy w tej kwestii. Liczba uczniów którzy uczą się w szkole w tej chwili (rok szkolny 2021/2022) to 6, natomiast planowana liczba uczniów na rok szkolny 2022/2023 to 3. Powodem takiego stanu rzeczy, jak również czytamy w uzasadnieniu, jest fakt, że:

Rodzice po zakończeniu przez ich dzieci edukacji przedszkolnej w Brzezówce już od kilku lat, a także obecnie, w większości zapisują je do sąsiednich szkół o pełnej strukturze organizacyjnej z klasami 1-8, ze względu na konieczność przechodzenia przez uczniów po raz drugi od klasy czwartej aklimatyzacji w nowym środowisku szkolnym.

Warto tutaj zaznaczyć, że dzieci z Brzezówki będą mogły kontynuować naukę w Szkole Podstawowej w Lubzinie lub w Zespole Szkół nr 3 w Ropczycach-Czekaj.

Słuszna decyzja?

Decyzja Burmistrza i Rady Gminy nie powinna więc nikogo dziwić, tym bardziej że budynek w Brzezówce będzie nadal użytkowany. Od września 2022 roku będą tam funkcjonowały oddziały przedszkolne. W planach jest również powstanie tam żłobka dla dzieci w wieku do lat 3.

fot. archiwum TV Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ryssy
ryssy
2 lat temu

Za 2 i pół milona paru gości z pisu mialo się czym podzielić z koleżkami.Tak jest wszędzie.Prawdopodobnie od wylania fundamentu był plan kto to kupi i zbierali zapisy seniorów na przyszły dom starców.

Katabrzyna
Katabrzyna
2 lat temu

A może by tak Szanowna Redakcja WP Burmistrza za język pociągnęła – niech się wytłumaczy lokalsom, co to za pomysł, żeby świeżo wybudowana szkołę zamykać? I to bez zwalania na mieszkańców – nie oni decyzję o budowie nowej szkoły podjęli.

trak
trak
2 lat temu
Reply to  Katabrzyna

A może lokalsi wytłumaczyliby, dlaczego dzieci nie posyłają do tej szkoły?

Krk
Krk
2 lat temu

UPSSS! Ot, niegospodarność wyszła, drobna w sumie ;p

4
0
Would love your thoughts, please comment.x