Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Gminne Dożynki w Sędziszowie Małopolskim

15 sierpnia odbyły się Gminne Dożynki w Sędziszowie Małopolskim. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w sędziszowskiej Farze, a następnie grupy dożynkowe pojechały w korowodzie na Stadion Miejski.

W tym roku mieszkańcy z okolicznych miejscowości przygtowali łącznie 17 wieńców, które wzięły także udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec. Wieniec wybrała publiczność zgormadzona na stadionie. W tym roku III miejsce zajęła grupa z Osiedla Borek Wielki, II – z Czarnej Sędziszowskiej, a I miejsce wieniec przygotowany przez mieszkańców Osiedla Kawęczyn.

Dla gości przygotowano wiele atrakcji. Były występy artystyczne grup dożynkowych z Czarnej Sędziszowskiej, Zagorzyc Dolnych i Będziemyśla, Na scenie wystąpiła Kapela oraz Grupa Obrzędowa ZPiT Rochy, a także Aleksandra Skiba. Podczas wydarzenia ZPiT Rochy odebrał nagrodę przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Glińskiego.

Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary, który przyciągnął tłumy na stadion. Na koniec odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich.

zdjęcia Sędziszów Małopolski Samorządowy Portal Internetowy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x