Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nowy most w Gnojnicy na drodze powiatowej

W dniu 8 lutego bieżącego roku miał miejsce odbiór nowego mostu, który został zrealizowany przy drodze powiatowej Nr 1343R w miejscowości Gnojnica. Prace przy budowie tego obiektu zakończyły się już w grudniu 2023 roku, w ramach zadania pn.: „Budowa mostu na potoku bez nazwy w ciągu drogi powiatowej Nr 1343R Gnojnica – Broniszów w m. Gnojnica wraz z dojazdami”.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 1 681 755,95 zł. Dofinansowanie projektu w wysokości 840 877 zł zostało pozyskane z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Decyzja o budowie nowego mostu była konieczna ze względu na zły stan techniczny poprzedniego obiektu, którego rozbiórkę zaplanowano już w 2022 roku.

W bieżącym roku nowy most został oficjalnie oddany do użytkowania, a wszelkie kwestie związane z rozliczeniem przyznanej dotacji zostały zakończone. Nowy obiekt nie tylko poprawia bezpieczeństwo i komfort podróżowania mieszkańców, ale również stanowi istotny element infrastruktury lokalnej, wspierając rozwój gospodarczy regionu.

zdjęcia Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x