Orzech promocje

Sumocy z Lubziny i Gnojnicy Woli w czołowych rolach Pucharu Polski w Dębicy

W Dębicy, w drugi weekend lutego 2021 rozgrywano zmagania Pucharu Polski w sumo seniorów i juniorów (18). Czołowe, medalowe lokaty zdobywali atleci LUKS Lubzina i Syreny Gnojnica Wola.

W stawce seniorów na pucharowym podium zmagań rozgrywanych w stolicy sąsiedniego powiatu, z reprezentantów klubu z Lubziny, którego szkoleniowcem jest Andrzej Jedynak stanęli: Magdalena Macios (srebro – kategoria 65 i 72 kg), Izabella Woźny (srebro – kat 60 kg), Jakub Nowakowski (srebro – 100 i 115 kg), Przemysław Kubisztal (srebro – kat 70 kg), Adrian Gondek (brąz – 85 kg), Rafał Głodek (brąz – kat 100 kg), Jakub Micek (brąz +115 kg).

Lubzinianie w klasyfikacji drużynowej byli najlepsi wśród mężczyzn. W stawce kobiet uplasowali się na 3 pozycji.

W zawodach juniorów medaliści klubu z Lubziny to Gabriela Warchoł (złoto – kat 50 kg), Daniel Ziobroń (złoto – kat 60 kg, srebro – 70 kg), Dawid Kuraś (kat – 80 kg), Sławomir Ochał (złoto – kat 100 kg), Maciej Nowakowski (brąz – kat 100 kg).

Zespołowo, w gronie juniorek Lubzina zdobyła lokatę na drugim stopniu podium.

Paweł Pieprzak, atleta Syreny, podopieczny trenera Ryszarda Prokopa, tryumfował w seniorskich kategoriach 70 i 77 kg. Jego klubowa koleżanka Klaudia Pieprzak wywalczyła złoto w wadze 55 kg i srebro, w kategorii 5 kilogramów lżejszej.

Siłacz klubu z Gnojnicy Woli, Karol Rojek wygrał w najlżejszej wadze juniorów, jaką była kategoria 55 kilogramów.

Pucharowe zawody w Dębicy, które odbywały się czwarty raz, były wielkim sukcesem sportowym, jak i organizacyjnym powiedział Andrzej Jedynak, jeden z głównych ich organizatorów.