Orzech promocje

Ukradli rower, aby sprzedać go na części

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach ustalili sprawców kradzieży roweru górskiego. Okazali się nimi dwaj młodzi mieszkańcy gminy Ropczyce, którzy postanowili rower rozkręcić i sprzedać na części. Pojazd był łatwym łupem, bo właściciel zostawił go na stojaku bez zabezpieczenia.

Zawiadomienia o kradzieży jednośladu policja przyjęła w pierwszej połowie czerwca. Rower o wartości 3 tys. złotych został skradziony sprzed budynku jednego ze sklepów w Ropczycach. Pojazd był łatwym łupem, bo właściciel zostawił go na stojaku bez zabezpieczenia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego szybko ustalili, kto jest sprawcą tego czynu. Okazali się nimi 15 i 16-letni mieszkańcy gminy Ropczyce, którzy postanowili rozkręcić skradziony rower i sprzedać go na części, a pozostałe wykorzystać we własnych jednośladach. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. 

Pamiętajmy o należyte zabezpieczenie swojego mienia. Każdorazowo zabezpieczajmy swój rower, mocując go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem, natomiast wszystkie elementy, które nie stanowią, integralnej części roweru zabierajmy ze sobą. Nie zapominajmy również o możliwości znakowania swoich rowerów. Dzięki indywidualnie nadanemu i wygrawerowanemu numerowi, który wprowadzany jest do policyjnej bazy danych,mamy szansę szybciej odzyskać rower, w przypadku kradzieży.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x