Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dni otwarte WINNICY VETUS w Brzezinach

W piętek 23. sierpnia warto było wybrać się do malowniczych Brzezin w powiecie ropczycko-sędziszowskim, w których od ponad 6 lat działa Winnica Vetus.

To właśnie tam pochodzący z Torunia p. Marek Kąkolewski wraz z żoną przystąpili do realizacji swojego marzenia. Założyli winnicę, którą nazwali „Winnica Vetus”. Miejsce jest wręcz idealne do prowadzenia winnicy, gdzie gleba jest ciężka gliniasta co ma niebagatelny wpływa na jakość wina. Do tego doszła jeszcze odwaga i wiara w to, że marzenia się spełniają.

W zorganizowanym dniu otwartym wzięło udział około 30 osób. Zwiedzający mogli degustować powstające tam wina a także spróbować różnych odmian winogrona. Obecnie winnica zajmuje około jednego hektara, gdzie posadzonych jest cztery tysiące sadzonek winorośli.

Właściciel winnicy przybliżył historię tego miejsca, zdradził sekretne sposoby uprawy winorośli oraz produkcji wina.

Do Winnicy w Brzezinach można wybrać się samodzielnie lub z grupą w każdy dzień tygodnia. Właściciel zachęca do wcześniejszego kontaktu telefonicznego z uwagi na targi win, w których aktywnie bierze udział. Wino z Winnicy Vetus prezentuje się elegancko i smakuje wybornie – mamy do wyboru wina wytrawne i półsłodkie.

Zostawiamy Państwu link TUTAJ do strony internetowej winnicy, a poniżej fotorelacja z wydarzenia:

Artykuł sponsorowany.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x