Orzech promocje

Policja w weekend zatrzymała dwóch pijanych kierowców

Na “podwójnym gazie” policja wyeliminowała z dróg powiatu ropczycko-sędziszowskiego dwóch kierowców.

Pierwszy po godz. 8 w sobotę poruszał się ulicą 3-go Maja w Ropczycach samochodem marki Mazda. Policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę, bo korzystał z telefonu komórkowego.  Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że mężczyzna popełnił nie tylko wykroczenie, ale był także sprawcą przestępstwa, gdyż kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu. 34-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę przed godz. 16, w miejscowości Krzywa. Policjanci otrzymali zgłoszenie o motocykliście, który wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało 39-latek kierując motocyklem marki Romet miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w wyniku zdarzenia, nie doznał żadnych obrażeń. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: wg materiału KPP w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x