Orzech promocje

Trzy Osoby Oskarżone o Śmierć Marka Gwiazdy po Awanturze w Ropczycach

W Prokuraturze Rejonowej w Strzyżowie postawiono zarzuty trzem osobom związane z tragiczną śmiercią Marka Gwiazdy po kłótni na posesji w Ropczycach. Oskarżeni to 37-letni Andrzej L., 37-letnia Ewelina G. oraz 42-letni Marcin M.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Krzysztof Ciechanowski:

– W toku prowadzonego śledztwa, 19 grudnia 2021 roku około godz. 21:00, na posesji położonej w Ropczycach, należącej do oskarżonej Eweliny G. i pokrzywdzonego Marka G. doszło do kłótni. W jej trakcie, obecny na miejscu oskarżony Andrzej L. znajomy Eweliny G., uderzył Marka G. pięścią w twarz, po czym upadł on na ziemię, uderzył głową o kostkę brukową i stracił przytomność.  Następnie ok. godz. 21:45 na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Policji z KPP w Ropczycach. Ze zgłoszenia oskarżonej Eweliny G. miało wynikać, że u niej w domu jest mąż, który dewastuje dom, że są w trakcie rozwodu i że dostała telefon, że jej mąż przyszedł do mieszkania i wynosi jakieś rzeczy z ich mieszkania, a także, że odgrażał on się jej w smsach, że ją zabije. Po interwencji Policji, jeszcze w obecności funkcjonariuszy, Marek G. wraz z obecnym na miejscu znajomym kierującym pojazdem Maciejem Z. odjechali z miejsca zdarzenia i udali się do Szpitala w Sędziszowie Małopolskim. Po udzielaniu mu pierwszej pomocy medycznej i po chirurgicznym zaopatrzeniu mu rany został on przewieziony jeszcze w tym samym dniu tj. 19.12.2021 roku o godz. 23:10 do Klinicznego Szpitala Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Następnie pokrzywdzony, po wykonaniu mu badań KT głowy, po konsultacji chirurgicznej oraz konsultacji neurologicznej ok. po godz. 2, już 20 grudnia 2021 roku opuścił Szpital i powrócił taksówką do domu do Ropczyc. Na miejscu zastał oskarżoną Ewelinę G. wraz z Andrzejem L. Wówczas ponownie doszło do awantury, w trakcie której Andrzej L. zadał Markowi G. nieokreśloną ilość ciosów w okolice głowy i szyi, powodując u niego szereg obrażeń, a które to obrażenia śródczaszkowe z następowym obrzękiem mózgu spowodowały u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, wymagającej pilnej natychmiastowej pomocy medycznej i interwencji chirurgicznej, następstwem czego była śmierć pokrzywdzonego Marka G. w dniu 1 stycznia 2022 roku w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Prokuratura zarzuciła Andrzejowi L. szereg przestępstw, w tym spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które doprowadziło do śmierci mężczyzny. Dla niego grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ewelina G. odpowiada za składanie fałszywych zeznań i nieudzielenie pomocy, za co grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Marcin M. przyznał się do zarzucanego mu czynu, czyli składania fałszywych zeznań i poplecznictwa, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy oskarżeni zostali objęci środkami zapobiegawczymi o charakterze wolnościowym. Dotychczas nie byli karani, a teraz odpowiedzą przed sądem za swoje czyny, które doprowadziły do tragicznego zgonu mężczyzny po kłótni na posesji w Ropczycach.

6 komentarzy na temat “Trzy Osoby Oskarżone o Śmierć Marka Gwiazdy po Awanturze w Ropczycach

 • 1 sierpnia 2023 o 12:57
  Permalink

  Marek ciężko pracował, by zapewnić swojej “miss” wygodne życie, ale ta nie mogła się nudzić, więc szukała przygód. Współczuję rodzinie pana Marka, takiej zbrodni nie możnawybaczyć!

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2023 o 10:01
  Permalink

  Prokuraturę można porównać do Polskiej piłki nożnej ….. sięga dna .

  Odpowiedz
 • 27 lipca 2023 o 19:50
  Permalink

  Jak srodki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym… Co to znaczy…
  Jak ich widać co kilka dni razem na Zeriskiego a krolewne codziennie

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2023 o 19:16
  Permalink

  W końcu dosięgnie tę pseudo parę kara . Niech ona będzie najwyższa.

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2023 o 17:50
  Permalink

  I g…no dostanie jak ten z Sędziszowa za morderstwo 8lat bo tatuś ub&k posmarowal

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *