Orzech promocje

Gigantyczna pomoc Zakładów Magnezytowych w Ropczycach w walce z koronawirusem

Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” kupiły za ponad 1,7 mln złotych środki ochrony osobistej dla Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. To kompletne, certyfikowane kombinezony ochronne. W czwartek transport dotarł do łańcuckiej placówki walczącej z pandemią Covid-19. Przy rozładunku obecny był marszałek Władysław Ortyl oraz prezes Zakładów Magnezytowych Józef Siwiec.

Dzięki wsparciu ropczyckiej spółki – producenta ogniotrwałych materiałów – udało się kupić w sumie 18 tysięcy sztuk ochronnych kombinezonów, certyfikowanych według normy ISO-14001. Transport z Chin został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski a zrealizowany przez polskiego przewoźnika Lot Cargo w ramach akcji humanitarnej Cargo dla Polski. Koszty transportu lotniczego zostały sfinansowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, natomiast obsługę logistyczną transportu przeprowadziła firma Kuehne&Nagel.

Wiemy w jak trudnej sytuacji jest wiele instytucji i osób, przede wszystkim w służbie zdrowia i w pomocy społecznej. Dlatego, w miarę naszych możliwości, od początku pandemii staramy się udzielać wsparcia tym, którzy walczą z koronawirusem – mówi Józef Siwiec, Prezes Zakładów Magnezytowych „Ropczyce” S.A.

To bardzo znacząca pomoc. Bardzo dziękujemy, że biznes tak nas wspiera. Pomagaliśmy jako samorząd województwa w transporcie. Udało się to zorganizować wspólnymi siłami. Duża wdzięczność za to wszystko dla ropczyckiej firmy. Na pewno będą bardzo przydatne te kombinezony dla szpitala – mówił marszałek Ortyl.

Za transport kombinezonów dziękował także szef łańcuckiego szpitala:

Dziękujemy za dostarczone rzeczy. To cenny dla nas transport, gdyż zużycie tych środków ochrony osobistej jest bardzo duże w szpitalu zakaźnym. Każdorazowe wejście do pomieszczeń, gdzie znajdują się zarażeni koronawirusem wymaga zastosowania takiego sprzętu. Nie żałujemy go, chcemy, żeby personel czuł się bezpiecznie. Jeżeli trzeba będzie podzielimy się tymi rzeczami z innymi placówkami w regionie – zapewnia Łukasz Wais prezes Centrum Medycznego w Łańcucie, które na czas pandemii zostało przemianowane na szpital zakaźny.

To nie pierwsza pomoc płynąca z Zakładów Magnezytowych z Ropczyc. Spółka od samego początku walki z koronawirusem włącza się efektywnie w pomoc potrzebującym instytucjom i osobom.

Zakłady Magnezytowe wspólnie z powołaną przez nas Fundacją Magnezyty od dłuższego czasu udzielają wsparcia finansowego. Sfinansowaliśmy na przykład zakup sprzętu do prania odzieży ochronnej dla ratowników medycznych. Wzięliśmy też udział w akcji drukowania środków ochrony w technologii 3d oraz pomogliśmy sfinansować zakupy środków ochrony osobistej na potrzeby dwóch Domów Pomocy Społecznej z Podkarpacia naszego regionu. Dodatkowo zakupiliśmy sprzęt komputerowy dla potrzebujących dzieci w jednej ze szkół w Rzeszowie – mówi rzecznik Zakładów Magnezytowych Natalia Szewc.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fifik
fifik
1 rok temu

Pieknie Was wkrecili… chyba juz dociera do Was skala skamu i paranoi jakiej uleglo spoleczenstwo…

Wujek
Wujek
4 lat temu

Teraz przynajmniej wiadomo na ci poszły zabrane premie pracowników.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Lol ciekawe czy ten z paczką majtki też tak nosi jak ta maskę na twarzy

Dud
Dud
4 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Zacznij od siebie…

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Dud

chyba ty

5
0
Would love your thoughts, please comment.x