Orech promocje

Księża z parafii św. Barbary w Ropczycach na kwarantannie! Mogli mieć kontakt z osobą zakażoną COVID-19

Dziś 8 czerwca Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o 3 nowych osobach zakażonych koronawirusem na podkarpaciu. Wśród tych osób jest ksiądz z parafii błogosławionej Karoliny w Rzeszowie.   

Z kolei Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ropczycach przekazała, że księża z parafii św. Barbary w Ropczycach mogli mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem COVID-19. 

Jak udało nam się ustalić, prawdopodobnie ma to związek z uroczystością w Tuchowie, która odbyła się w sobotę 30 maja. Niestety, na święceniach kapłańskich były obecne osoby zakażone COVID-19, które nie były tego świadome. Osoby te o zakażeniu dowiedziały się kilka dni później, a w konsekwencji doszło do kolejnych zakażeń, o których rozpisuje się prasa. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

W związku z sytuacją wszyscy obecni na uroczystościach, zostali objęci kwarantanną. Jak udało nam się ustalić księża z ropczyckiej parafii mieli wykonany testy na obecność koronawirusa, a wyniki mogą być znane już dziś w kolejnym raporcie WSSE w Rzeszowie po godz. 17, który na bieżąco podajemy TUTAJ.

Księża z ropczyckiej parafii musieli ograniczyć swoje kontakty z wiernymi. Kościół jednak nie zostaje zamknięty. Msze Święte będą odprawiać kapłani z Parafii Przemienienia Pańskiego. W związku z tym od dziś, czyli 8 czerwca, Msze Święte w dni powszednie sprawowane będą tylko wieczorem. Kościół dla wiernych będzie otwarty od godz. 6:30. 

Aktualizacja z dn. 09.06: KONIEC KWARANTANNY

Jak czytamy na stronie parafii św. Barbary w Ropczycach: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny na podstawie ujemnego wyniku badania SARS-CoV-2 wszystkich księży naszej parafii wyznacza KONIEC KWARANTANNY na dzień 09.06.2020 r. Każdy z nas BYŁ I JEST zdrowy od Coronawirusa.

Zdjęcie: fb parafii św. Barbary w Ropczycach

13 komentarzy na temat “Księża z parafii św. Barbary w Ropczycach na kwarantannie! Mogli mieć kontakt z osobą zakażoną COVID-19

 • 11 czerwca 2020 o 12:24
  Permalink

  Nie rozumiem, nie pojmuję… Oby Księża faktycznie byli zdrowi, bo z przedstawionych informacji wynika, że nałożona kwarantanna trwała 2 dni 😐 Ja rozumiem, że test wyszedł negatywnie, ale… chyba coś się naszemu PPIS procedury zapomniały… Trąbicie wszędzie, że inkubacja wirusa może trwać 14 dni a w pojedynczych przypadkach nawet do 21… A tu proszę, teścik, wynik negatywny i po sprawie… Oby nie pojawił się problem za kilka dni, bo w kościele gęsto od ludzi którzy też w głębokim poważaniu mają obowiązujące rekomendacje… 14 dni nie minęło jeszcze nawet od potencjalnego kontaktu z zarażonym skoro cała felerna impreza odbyła się 30.05. A co do powyższych komentarzy, tu nie chodzi o atak na kościół czy duchownych, tylko o zachowanie zdrowego rozsądku… Dziwię się tylko, że instytucje które powinny stać ns straży bezpieczeństwa epidemiologicznego naszego powiatu tak zbagatelizowały sprawę… Obyśmy za kilka dni nie obudzili się w innej rzeczywistości, tej gorszej… Na zakończenie zdrowia wszystkim życzę!

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2020 o 21:14
  Permalink

  Jacy zdrowi ? Kwarantanna wynosi minimum 2 tygodnie. Kto im zrobił testy ? I jaka jest ich wiarygodność na początku kontaktu z zakażonym ? Czyżby czarnych dotyczyło inne prawo ?

  Odpowiedz
 • Pingback:Księża z Ropczyc ZDROWI! Koniec kwarantanny. - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 9 czerwca 2020 o 12:14
  Permalink

  Wielebni Szamani!
  Za jakie to grzechy Opatrzność wew Trójcy nawiedza was koronawirusem? Przecież nie tak dawno ks. (z bożej łąski profesor) Tadeusz Guz ogłaszał urbi et orbi poprzez radio Maryja i TV Trwam, że kapłani są odporni na zakażenia albowiem obcują na bieżąco z żywym ciałem Pańskim wew hostii przenajświętszej a ta – o świętobliwa zgrozjo! – nie możę być nosicielem zarazków.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2020 o 09:35
  Permalink

  Czyli jednak nie nabywają sterylności po przyjęciu święceń

  Odpowiedz
 • 9 czerwca 2020 o 09:14
  Permalink

  Aż trudno to skomentować.. maja na własne życzenie , oby nikogo nie zarazili więcej.. bezmyślnych ludzi którzy na siłę musza być w kościele.. jakim reżim sanitarny przestrzegałli na mszach ? Żaden .. No to teraz mają za swoje. Bo kasa , taca ważniejsza…trzeba wiernych zwołać.. przeczytajcie biblię-gdzie jest kościół… Księża pomimo tego iż jest.osoba wierzącą- nie
  Wierzę w Was , w ani jednego. … tylko kasa i straszyć ludzi – tak teraz wygląda kościół

  Odpowiedz
  • 9 czerwca 2020 o 14:08
   Permalink

   Hola hola proszę nie takim tonem !!
   I nie obrażać Księży i Kościoła.

   Oby się Pan , Pani pamiętała , bo przyjdzie czas i będzie żałować .
   Bóg widzi wszystko

   Odpowiedz
  • 9 czerwca 2020 o 14:17
   Permalink

   Tylko współczuć takiej obłudy! I tak się wyrażać o Kościele i Księżach . Szok

   Odpowiedz
  • 9 czerwca 2020 o 14:20
   Permalink

   Szok , taką nie nawiscią do Księży i Kościoła .

   Odpowiedz
  • 9 czerwca 2020 o 14:23
   Permalink

   Wsle tylko współczuć takiej nienawiści .
   Kościół to dom Boży ,
   W Nim żyć i umierać – znasz taki tekst pieśni ? Teraz tak ubliżaż , zobaczymy po śmierci czy Ci będzie do uśmiechu

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.