Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Gmina Sędziszów Młp. inwestuje w Domy Ludowe

Wczoraj 25 maja w nowo wyremontowanym Domu Ludowym w Boreczku odbyła się konferencja prasowa burmistrza Gminy Sędziszów Młp. Bogusława Kmiecia. Burmistrz informował m.in. o remontach tego typu obiektów i zachęcał do korzystania, chociażby organizując przyjęcia rodzinne.

Jaki był zakres robót zrealizowanych w Domach Ludowych na terenie gminy?

Dom Ludowy w Boreczku

W 2020 roku wyremontowano i przebudowano zaplecze kuchenne, wymieniono instalację wodociągową i kanalizacyjną. Położono nowe płytki na posadzkach i na ścianach, wydzielono pomieszczenia pod zmywalnię i magazyn produktów, wykonano nową instalację elektryczną i oświetleniową, zamontowano podgrzewacz gazowy ciepłej wody. Wykonano również odwodnienie wokół budynku.

W 2021 r. wykonano utwardzenia z kostki brukowej wokół Domu Ludowego, chodniki, podjazd, taras przed budynkiem. W głównej Sali zrobiono nowy sufit podwieszany wraz z oświetleniem,  wykonanie instalacji elektrycznej z zasilaniem gniazd. Koszt wszystkich tych prac to 129 705 zł.

W 2017 r. wykonano termomodernizację budynku. Całość robót kosztowała 175 948,33 zł, z czego dofinansowanie z RPO wyniosło 115 510,78 zł.

W tym roku Dom Ludowy został doposażony również w sprzęty: chłodziarko-zamrażarkę taboret gazowy, zlewozmywaki do naczyń, zmywarko-wypożarkę, zamontowano także rolety okienne. Całkowity koszt tych zakupów to 20 700 zł.

Dom Ludowy na Osiedlu Borek Wielki  

W 2020 roku wykonano termomodernizację, wymieniono kocioł gazowy, przeprowadzono remont kotłowni, wykonano nową instalację ciepłej wody użytkowej dla pomieszczeń OSP i klubu sportowego,  docieplono strop nad salą główną i zamontowano bramę garażową. Ponadto ułożono płytki na posadzce w pom. piwnicznych i wybudowano kanalizacje deszczową.

Koszt tych wszystkich prac to: 125 143 zł

Dom Ludowy w Klęczanach

Początkiem maja br. zakończył się remont pomieszczeń zaplecza kuchennego, który objął wymianę instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej, ułożenie płytek ściennych i na części posadzek, malowanie pomieszczeń domu ludowego. Całkowity koszt to 36 925zł.

W ubiegłym roku wykonano kanalizację deszczową i przeprowadzono remont schodów zewnętrznych – koszt 10 650 zł.

Sukcesywnie doposażane jest także zaplecze kuchenne. W tym roku ze środków funduszu sołeckiego zakupiono patelnie elektryczna za kwotę ok. 3 100 zł, planowane są dalsze zakupy sprzętów.

Dom Ludowy w Czarnej Sędziszowskiej

Remont schodów wejściowych z podjazdem dla niepełnosprawnych rozbiórka nieczynnych ubikacji zewnętrznych wraz z uzupełnieniem docieplenia i elewacji. Koszt – 17 000 zł 

Dom Ludowy w Będziemyślu

Aktualnie malowana jest sala główna z zapleczem kuchennym, korytarzami i klatką schodową. Koszt – 12 143,54 zł.

W ubiegłym roku wykonano remont dachu wraz z malowaniem oraz zagospodarowano teren wokół budynku, które objęło utwardzenie wraz z odwodnieniem. Koszt – 67 072 zł.

Dom Ludowy w Szkodnej

W 2020 roku wymieniono drzwi zewnętrzne. Koszt – 7454 zł.

Dom Ludowy na Osiedlu Wolica Piaskowa

W 2021 roku. Pomalowana została klatka schodowa i kuchnia, zakupiono także chłodziarko-zamrażarkę koszt – 3 789,99 zł.

Dom Ludowy na Osiedlu Kawęczyn

W ubiegłym roku wykonano ogrodzenie oraz zagospodarowanie trenu wokół budynku na kwotę  29 799 zł.

Planowane inwestycje Dom Ludowy w  Cierpiszu

Przebudowa pomieszczeń mieszkalnych na zaplecze kuchenne. Szacowana kwota robót to ok. 70 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *