Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nie będzie jednak masowych testów – testy w placówkach POZ i dla nauczycieli

Pisaliśmy już kiedyś o planowanych masowych testach dla mieszkańców trzech województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. – link tutaj. Rząd jednak wycofuje się z obowiązkowych testów.
Testy antygenowe placówkach POZ

Prezes NFZ wydał zarządzenie, według którego w placówkach POZ można wykonywać szybkie testy antygenowe. Udając się na wizytę do lekarza rodzinnego, możemy zostać skierowani na wcześniejsze wykonanie testu. Jednak w praktyce wygląda to inaczej. Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia uważają, że nikt nie konsultował z nimi wprowadzenia takiego rozwiązania, a w wielu placówkach jest ono niemożliwe. Głównymi powodami braki w kadrach z powodu koronawirusa oraz brak możliwości wydzielenia odrębnych pomieszczeń (strefy brudnej), w których testy będą wykonywane. Takich pomieszczeń w podmiotach POZ obecnie nie ma. Istniejące pomieszczenia, jak i kadry tam pracujące, są obecnie przeznaczone do udzielania świadczeń gwarantowanych z zakresu POZ zgodnie z umową zawartą z NFZ. Lekarze rodzinni nadal mogą kierować na wykonanie testu w przygotowanych do tego punktach.

Testowanie nauczycieli po feriach

Kolejnym pomysłem Ministerstwa Zdrowia, na wykorzystanie testów antygenowych, jest przebadanie nauczycieli pod koniec ferii. ,,Zdecydowaliśmy, że będziemy chcieli przeprowadzić pilotaż w odniesieniu do nauczycieli w szkołach. Chcemy, żeby przed pójściem dzieci do szkoły, przynajmniej w tych trzech województwach, sprawdzić bieżący stan zakażenia pośród pedagogów. Zastanawiamy się jeszcze nad formułą tego testowania. Mamy tu jeszcze chwilę czasu“– powiedział minister. Rząd rozważa również przeprowadzenie jednocześcnie testów PCR i antygenowych, aby na większej grupie sprawdzić ich skuteczność.

foto przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Z.
Z.
3 lat temu

Tak chorego rządu jak obecny Polska nie miała, moze im zrobic test na inteligencję??

Patologia
Patologia
3 lat temu

😂😂😂😂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x