Orech promocje

WSZYSCY MIESZKAŃCY PODKARPACIA będą mieli zrobiony test na koronawirusa

Rząd planuje przeprowadzić badania przesiewowe w Polsce. Początkowo plany dotyczyły województwa śląskiego, jednak podczas konferencji Andrzej Niedzielski – minister zdrowia – przekazał, że testy zostaną przeprowadzone również na Podkarpaciu i w Małopolsce.

– Będziemy je wykonywali testami antygenowymi.(…) Chcemy zrobić to w regionach, które są najbardziej dotknięte koronowirusem. W najbliższym czasie opracujemy dokładnie, jak będzie wyglądał model logistyczny – mówił Niedzielski.  

Jak miałoby wyglądać przeprowadzanie testów?

Testy przesiewowe mają objąć wszystkich mieszkańców. Dziś w Minister Zdrowia w radiu RMF FM poinformował, że pod uwagę są brane dwa modele przeprowadzania testów:

 • W pierwszym każdy będzie mógł przyjść do lekarza rodzinnego i zostać przebadanym.
 • Drugi model wykorzystywałby sieć punktów drive-thru. Otrzymywalibyśmy za pomocą SMS-a skierowanie lub zaproszenie na badanie.

Przekazał także, że będzie to raczej obowiązkowe.

Kiedy więc będą przeprowadzane testy i jaka jest ich wiarygodność?

Testy najprawdopodobniej rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Będą to szybkie testy z wynikiem po około 15 minutach. ,,Myślę, że potrzebujemy pewnie kolejnego tygodnia, dwóch na zorganizowanie logistyki. (…) Mamy tydzień na dyskusje z epidemiologami. Rzeczywiście jest tak, że te testy mają wysokie czułości w grupie osób, które mają objawy i duże namnożenie wirusa w organizmie, natomiast przy – niestety – takim stanie lżejszym te testy nie zawsze wychodzą pozytywne, czyli są tzw. „fałszywie ujemne” – fragment wypowiedzi Ministra Zdrowia w porannej rozmowie w RMF FM.

foto: pixabay

17 komentarzy na temat “WSZYSCY MIESZKAŃCY PODKARPACIA będą mieli zrobiony test na koronawirusa

 • Pingback:Nie będzie jednak masowych testów - testy w placówkach POZ i dla nauczycieli - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 26 listopada 2020 o 21:52
  Permalink

  Jak chcecie królików doświadczalnych do zacznijcie od wiejskiej…

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2020 o 23:34
  Permalink

  Zrobię testa chodź one nie są wiarygodne wyjdzie pozytywny i będę dwa tygodnie w domu siedział bez objawów a kto rodzinę utrzyma ?

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2020 o 18:49
  Permalink

  Głupota, stanie w kolejkach…i mnożenie wirusa, powinni zacząć od większych zakładów pracy, a tak co jeszcze może trzeba się będzie zwalniać…żeby pójść na test, postać na mrozie

  Odpowiedz
 • 23 listopada 2020 o 21:12
  Permalink

  1.Nikt nikogo nie zmusi na test,
  2.Jak mnie ściągną na test.
  3.Jak by co to mnie nie ma w polsce.
  4.Mnie nie stać na dojazdy do lekarza lub sanepidu.
  5.Niedzielski niech se łeb zbada.
  6.Tak więc nie uda się przeprowadzić tych testów wszystkim.

  Odpowiedz
  • 24 listopada 2020 o 11:04
   Permalink

   Kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat jakoś działa od lat a funkcjonuje na tej samej zasadzie: każdy facet ma stawić się na komisji w wyznaczonym terminie.

   Tutaj będzie podobnie. Za niestawienie się będą kary i poszukiwanie delikwenta, a mało kto chce i jest w stanie do końca życia ukrywać się przed państwowym aparatem.

   Odpowiedz
   • 24 listopada 2020 o 13:38
    Permalink

    Nie siej zamętu i nie pisz głupot. Do obowiązku służby wojskowej służy : Ustawa o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalona przez Sejm RP. Na tej podstawie poborowi zgłaszają się do WKU. Tutaj co najwyżej można poprosić społeczeństwo o wykonanie badań i każdy jeśli zechce to zrobi badania a jeśli nie to nie zrobi. Czy wtedy polski parlament uchwali obowiązkowe badania dla Podkarpacia? Po pierwsze z uwagi na idiotyczność pomysłu nie byłoby takiej zgody, po drugie, Polska musiałaby przez całe lata wypłacać odszkodowania ludziom, którzy skierowaliby skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

    Odpowiedz
    • 24 listopada 2020 o 17:29
     Permalink

     Też tak uważam , moje ciało ,moja sprawa, to temu państwu nie ufam

     Odpowiedz
   • 24 listopada 2020 o 18:36
    Permalink

    I po badaniach oddawanie osocza he he dobrze pomyśleli super

    Odpowiedz
   • 24 listopada 2020 o 19:06
    Permalink

    Tępy dzbanie WKU,to jest ustawa o obronie Rzeczpospolitej,ale teraz jest Polin,to tak nie do końca mam obowiązek,a na test mogą porosić,na sms nie muszę czytać,bo dostanę sms,że mam sobie w łeb palnąć i co palnę w łeb,telefon i telewizja rządzą,czy ustawy

    Odpowiedz
    • 24 listopada 2020 o 21:29
     Permalink

     Zastanawiam się czy z tego skorzystać. Jeśli zamiast badania śliny mają mi pchać patyczek do nosa w zatoki to się na to nie stawię bo widzę w tv że to jest nieprzyjemne. Ludzie odchylają głowę do tyłu a im patyczek jeszcze głębiej wpychają. Jestem na nie.

     Odpowiedz
  • 24 listopada 2020 o 18:56
   Permalink

   J… PiS i resztę..nigdy mnie nie zmuszą wyjadę z tego bagna!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *