Orzech promocje

WSZYSCY MIESZKAŃCY PODKARPACIA będą mieli zrobiony test na koronawirusa

Rząd planuje przeprowadzić badania przesiewowe w Polsce. Początkowo plany dotyczyły województwa śląskiego, jednak podczas konferencji Andrzej Niedzielski – minister zdrowia – przekazał, że testy zostaną przeprowadzone również na Podkarpaciu i w Małopolsce.

– Będziemy je wykonywali testami antygenowymi.(…) Chcemy zrobić to w regionach, które są najbardziej dotknięte koronowirusem. W najbliższym czasie opracujemy dokładnie, jak będzie wyglądał model logistyczny – mówił Niedzielski.  

Jak miałoby wyglądać przeprowadzanie testów?

Testy przesiewowe mają objąć wszystkich mieszkańców. Dziś w Minister Zdrowia w radiu RMF FM poinformował, że pod uwagę są brane dwa modele przeprowadzania testów:

  • W pierwszym każdy będzie mógł przyjść do lekarza rodzinnego i zostać przebadanym.
  • Drugi model wykorzystywałby sieć punktów drive-thru. Otrzymywalibyśmy za pomocą SMS-a skierowanie lub zaproszenie na badanie.

Przekazał także, że będzie to raczej obowiązkowe.

Kiedy więc będą przeprowadzane testy i jaka jest ich wiarygodność?

Testy najprawdopodobniej rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Będą to szybkie testy z wynikiem po około 15 minutach. ,,Myślę, że potrzebujemy pewnie kolejnego tygodnia, dwóch na zorganizowanie logistyki. (…) Mamy tydzień na dyskusje z epidemiologami. Rzeczywiście jest tak, że te testy mają wysokie czułości w grupie osób, które mają objawy i duże namnożenie wirusa w organizmie, natomiast przy – niestety – takim stanie lżejszym te testy nie zawsze wychodzą pozytywne, czyli są tzw. “fałszywie ujemne” – fragment wypowiedzi Ministra Zdrowia w porannej rozmowie w RMF FM.

foto: pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] testach dla mieszkańców trzech województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. – link tutaj. Rząd jednak wycofuje się z obowiązkwych […]

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Jak chcecie królików doświadczalnych do zacznijcie od wiejskiej…

Opornik
Opornik
3 lat temu

Jestem już w kolejce a Wy?

tak tak cud
3 lat temu

Heh i co drugą osobę pozamykaja, już widzę ten haos i upadki zakładów.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Zrobię testa chodź one nie są wiarygodne wyjdzie pozytywny i będę dwa tygodnie w domu siedział bez objawów a kto rodzinę utrzyma ?

Driver
Driver
3 lat temu

Tak tak dźwigam kiece i lece.

Wielkamalpa1
Wielkamalpa1
3 lat temu
Reply to  Driver

Ok super pomysł

Aga
Aga
3 lat temu

Głupota, stanie w kolejkach…i mnożenie wirusa, powinni zacząć od większych zakładów pracy, a tak co jeszcze może trzeba się będzie zwalniać…żeby pójść na test, postać na mrozie

nie polak
nie polak
3 lat temu

1.Nikt nikogo nie zmusi na test,
2.Jak mnie ściągną na test.
3.Jak by co to mnie nie ma w polsce.
4.Mnie nie stać na dojazdy do lekarza lub sanepidu.
5.Niedzielski niech se łeb zbada.
6.Tak więc nie uda się przeprowadzić tych testów wszystkim.

mon
mon
3 lat temu
Reply to  nie polak

Kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat jakoś działa od lat a funkcjonuje na tej samej zasadzie: każdy facet ma stawić się na komisji w wyznaczonym terminie.

Tutaj będzie podobnie. Za niestawienie się będą kary i poszukiwanie delikwenta, a mało kto chce i jest w stanie do końca życia ukrywać się przed państwowym aparatem.

Peregrinus
Peregrinus
3 lat temu
Reply to  mon

Nie siej zamętu i nie pisz głupot. Do obowiązku służby wojskowej służy : Ustawa o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalona przez Sejm RP. Na tej podstawie poborowi zgłaszają się do WKU. Tutaj co najwyżej można poprosić społeczeństwo o wykonanie badań i każdy jeśli zechce to zrobi badania a jeśli nie to nie zrobi. Czy wtedy polski parlament uchwali obowiązkowe badania dla Podkarpacia? Po pierwsze z uwagi na idiotyczność pomysłu nie byłoby takiej zgody, po drugie, Polska musiałaby przez całe lata wypłacać odszkodowania ludziom, którzy skierowaliby skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Ja
Ja
3 lat temu
Reply to  Peregrinus

Też tak uważam , moje ciało ,moja sprawa, to temu państwu nie ufam

Andy
Andy
3 lat temu
Reply to  mon

I po badaniach oddawanie osocza he he dobrze pomyśleli super

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  mon

Tępy dzbanie WKU,to jest ustawa o obronie Rzeczpospolitej,ale teraz jest Polin,to tak nie do końca mam obowiązek,a na test mogą porosić,na sms nie muszę czytać,bo dostanę sms,że mam sobie w łeb palnąć i co palnę w łeb,telefon i telewizja rządzą,czy ustawy

Wielkamalpa1
Wielkamalpa1
3 lat temu
Reply to  mon

Ok super pomysł

Cyrkus
Cyrkus
3 lat temu
Reply to  Wielkamalpa1

Zastanawiam się czy z tego skorzystać. Jeśli zamiast badania śliny mają mi pchać patyczek do nosa w zatoki to się na to nie stawię bo widzę w tv że to jest nieprzyjemne. Ludzie odchylają głowę do tyłu a im patyczek jeszcze głębiej wpychają. Jestem na nie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  nie polak

J… PiS i resztę..nigdy mnie nie zmuszą wyjadę z tego bagna!

17
0
Would love your thoughts, please comment.x