Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Uwaga kierowcy! Od dziś więcej policji na drogach

Dziś 10. czerwca rozpoczyna się długi czerwcowy weekend, a tym samym czas wypoczynku i wzmożony ruch na drogach. Policjanci zapowiadają więcej kontroli na drogach nie tylko w naszym powiecie, ale w całej Polsce.

Jak zapowiada KPP w Ropczycach:

Od dziś do niedzieli – 14 czerwca, na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zadbają, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, często tych najtragiczniejszych, dlatego w użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości.

fot. KPP Ropczyce

2 komentarze na temat “Uwaga kierowcy! Od dziś więcej policji na drogach

  • 10 czerwca 2020 o 12:28
    Permalink

    Przynajmniej o 200 metrów bliżej Ropczyc powinna być przestawiona tablica oznaczająca teren zabudowany przy wjeździe do Sędziszowa od tej strony. Teraz jest tak że ruchliwe przejście dla pieszych jest przed tablicą z terenem zabudowanym i nie ma tam też przed nim żadnego ograniczenia prędkości.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *