Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Piękny mural ozdobił budynek szkoły

Szkoła Podstawowa w Nawsiu przeszła nie tylko remont, ale również zyskała zupełnie nowy wygląd. Teraz na jednej ze ściań prezentuje się piękny mural.

Końcem maja została uroczyście odebrana inwestycja związana z termomodernizacją szkoły. Na nowej elewacji pojawiło się malowidło nawiązujące do nazwy szkoły czyli imienia Sybiarków. Jest to wielka lokomotywa z wagonami, do której wsiadają zesłańcy wywożeni na Sybir. Autorem dzieła jest Ariel Kula z Inowrocławia.

Więcej o remoncie

Inwestycja obejmowała szeroki zakres prac, w tym ocieplenie ścian i stropu, drenaż i hydroizolację, modernizację kotłowni, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę oświetlenia na energooszczędne, a także montaż pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej o mocy 20 kWp.

Dzięki przeprowadzonej termomodernizacji szkoła zyskała wiele korzyści. Poprawa ekologii, oszczędności w kosztach eksploatacyjnych, zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu uczniów, ich rodziców i pracowników, a także estetyka budynku – to tylko niektóre z nich.

Gmina Wielopole Skrzyńskie sfinansowała tę inwestycję przy wsparciu zewnętrznych źródeł. Dzięki funduszom pozyskanym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Polskiego Ładu, gmina dołożyła jedynie 184 413,22 zł do całkowitego kosztu termomodernizacji, który wyniósł 3 715 144,28 zł.

Finansowanie inwestycji wyglądało następująco:

  • Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ): 2 251 799,20 zł, w tym 100% kosztów kwalifikowanych wartość netto inwestycji tj. 1 830 731,06 zł
  • Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych: 1 700 000 zł, w tym roboty dodatkowe (1 278 931,86 zł) oraz koszty niekwalifikowane w POIiŚ (421 068,14 zł).
  • Wkład własny gminy: 184 413,22 zł.

zdjęcia Szkoła Podstawowa w Nawsiu

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zainteygowany
Zainteygowany
1 miesiąc temu

No nie wiem czy do końca trafione miejsce. To szkoła podstawowa, i tam chodzą dzieciaczki klas 1-3 – natomiast 8 klasa to też jeszcze słaba swiadomość świata. Wiadomo, historię trzeba pielęgnować – brawa za pomysł tylko czy w dobrej formie? To tak jakby te dzieci wchodziły do szkoły alegorycznie do Polaków zsyłanych na Sybir… Ja bym raczej wolał coś odwrotnego – jak wracali z tej zsyłki może by to było lepsze? Chociaż mogę się mylić …

1
0
Would love your thoughts, please comment.x