Orzech promocje

Masz kompostownik? Zapłacisz mniej za wywóz śmieci w gminie Ropczyce

Dziś na sesji Rady Miejskiej w Ropczycach radni podjęli uchwałę, że od 1 stycznia 2021 roku mniejszą stawkę za odbiór odpadów komunalnych zapłacą mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy będą kompostować bioodpady. Ta opłata będzie obniżona o 1 zł za osobę.

Aby skorzystać z obniżonej opłaty, właściciel nieruchomości składający deklarację o wysokości opłaty za śmieci musi poinformować w niej o posiadaniu kompostownika przydomowego. Dodatkowo składamy oświadczenie dotyczące określenia faktycznej liczby zamieszkałych osób.

Co ważne, od 2021 roku będzie obowiązywał nowy wzór deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Ropczyce.

Nowy wzór deklaracji będzie możliwy do pobrania na stronie internetowej ropczyckiego magistratu. Deklarację będzie można złożyć w trzech formach:

  • elektronicznie przez platformę ePUAP (wydruk, uzupełnienie, skan i przesłanie na platformę),
  • wysyłka listowna na adres Urzędu Miejskiego w Ropczycach (wydruk, uzupełnienie i wysyłka listowna),
  • osobiście w Urzędzie Miasta.

Deklarację będzie można składać w dowolnym momencie. Mniejsza opłata za śmieci z tytułu posiadania kompostownika będzie naliczana od następnego miesiąca po złożeniu deklaracji.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szkoda gadać
Szkoda gadać
3 lat temu

Im już się coś całkiem w głowie podziało. Człowiek płaci za śmieci jak za złoto. Popiołu i gabarytów nie biorą. Ostatnio pojechałam z dywanem i worem popiołu na przemysłowa. Po 10 minutach przyszedł panicz w garnitórku pod krawatem . Wskazał miejsce gdzie popiół rozsypać a potem gdzie dywan wyłożyć. Darłam na siłę dywan a panicz stał i palcem nie machnął tylko się uśmiechał. Poprostu bał się pewno żeby się nie pobrudzić . To jest biuro naszego PUKu. Żal

Mam dość
Mam dość
3 lat temu

1 zł 🤣🤣🤣🤣 a kiedy wznowicie odbiór popiołu ❓🤔

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Rewelacyjna obniżka wielkie motywacje do kompostowania.

Rtyt
Rtyt
3 lat temu

1zł?! Jestem pod wrażeniem!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x