Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Gmina Sędziszów dopłaci do śmieci

Gmina Sędziszów Małopolski, korzystając ze zmiany prawa, postanowiła uchwalić nowy sposób zarządzania środkami z wywozu śmieci. Przeczytajcie o szczegółach sprawy.
Nowa możliwość prawna

Do września 2021 roku prawo w treści obowiązującej ustawy nie dopuszczało możliwości, by jednostki samorządu terytorialnego, w tym gminy, mogły dokładać lub pozyskiwać pieniądze z wywozu odpadów komunalnych.

Korzystając z faktu, że polski parlament dopuścił tę możliwość, Gmina Sędziszów Małopolski, na mocy uchwały, ustaliła możliwość dopłacania do wywozu śmieci z terenu Gminy przy pomocy jej budżetu.

Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć podwyżki dla mieszkańców za wywóz śmieci. Koszt wywozu odpadów prognozowany na koniec 2021 roku to około 5,5 Miliona złotych a brakuje w tej chwili 160 000 złotych. Odpowiednie komisje pozytywnie zaopiniowały projekt tej uchwały.

Co szósty mieszkaniec nie płaci

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sędziszów Małopolski, która odbyła się 27 października 2021 roku, Pan Burmistrz Bogusław Kmieć przedstawił szczegółowo problem. Po podniesieniu tematu tej uchwały, podjęta została dyskusja.

Jeden z radnych, Pan Marcin Lach, zapytał o informację, jaki procent mieszkańców nie płaci za śmieci? Pani Kierownik Referatu Podatków w odpowiedzi podała liczbę 15% osób nie objętych systemem wywozu odpadów. Są bowiem różnice pomiędzy deklarowanym a faktycznym stanem osób, zamieszkałych w gospodarstwach. Po próbie uszczelnienia tego braku, zostało objętych systemem 166 osób, co podniosło dochody o 53 000 złotych. Po wystąpieniu Pani Kierownik nie podejmowano już dalszej dyskusji i radni przeszli do głosowania. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

3 komentarze na temat “Gmina Sędziszów dopłaci do śmieci

 • 7 listopada 2021 o 11:02
  Permalink

  Można można a nie to co bujak i jego banda

  Odpowiedz
 • 6 listopada 2021 o 21:57
  Permalink

  Zajmijcie się spalaniem śmierci przez mieszkańców Sędziszowa.Zainteresójcie się ilością worków wystawianych przez mieszkańców(w domu dwie rodziny,a worek jeden).Kontrole,kontrolę i jeszcze raz kontrole.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.