Orzech promocje

BEZPIECZNE WAKACJE Z ROPCZYCKIMI FUNKCJONARIUSZAMI

Ropczyccy policjanci, realizując tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci, odwiedzają wiele miejsc wypoczynku najmłodszych. Tym razem, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z uczestnikami półkolonii w Ostrowie.

Profilaktyka prowadzona przez mundurowych wśród dzieci i młodzieży stanowi ważny aspekt zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, szczególnie teraz w okresie wakacyjnym. W związku z tym funkcjonariusze ropczyckiej komendy podejmują szereg działań informacyjno – edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa tej grupy mieszkańców powiatu ropczycko – sedziszowskiego.

Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odwiedzili maluchy wypoczywające na półkolonii w Ostrowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Funkcjonariusze przekazywali dzieciom informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, podczas wypoczynku nad wodą, a także w zakresie innych niebezpieczeństw, z którymi mogą się zetknąć. Dzieci dowiedziały się także, czym jest interwencja policyjna i jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, a także napotykając dzikie zwierzę lub agresywnego psa.

Spotkanie bardzo spodobało się dzieciom, które aktywnie brały w nim udział, zadając policjantom liczne pytania. Na zakończenie funkcjonariusze przekazali gadżety profilaktyczne od partnera akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” Fundację PZU.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x