Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Szkoły ZAMKNIĘTE, FERIE w jednym terminie, a GALERIE HANDLOWE czynne od przyszłego weekendu

Dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówi: przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności – na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń.

W ramach prac rząd przygotował trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. To trzy warianty obostrzeń, po które rząd będzie sięgać w zależności od rozwoju sytuacji. Dotyczą one:

 • tzw. etapu odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),
 • etapu stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),
 • kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).
od 28.11 do 27.12 – OTWARTE GALERIE HANDLOWE

Premier poinformował, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane. Te decyzje mogą uratować setki tysięcy miejsc pracy, dlatego je podejmujemy – dodaje Morawiecki.

 • od 28.11 do 27.12 zostaną otwarte sklepy i usługi w galeriach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym,
 • będą 2 niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia.
SZKOŁY ZAMKNIĘTE do 23-24 grudnia, FERIE od 4 do 17.01.2021 dla wszystkich

Szkoły będą zamknięte do 23 – 24 grudnia, natomiast przerwa w zajęciach nauki szkolnej (ferie zimowe) będą w jednym terminie dla wszystkich od 4 do 17 stycznia 2021r.

Premier apeluje aby ograniczyć mobilność: jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki – właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu.

Szczegóły wprowadzanych etapów przez rząd TUTAJ.

8 komentarzy na temat “Szkoły ZAMKNIĘTE, FERIE w jednym terminie, a GALERIE HANDLOWE czynne od przyszłego weekendu

 • 22 listopada 2020 o 14:13
  Permalink

  Ile jeszcze muszą Wam odebrać wolności żebyście zrozumieli o co chodzi w tej pandemii? Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2020 o 23:55
   Permalink

   To fakt ,łatwiej jest oszukać ludzi i mówić im,że nie mają się czego bać bo wygraliśmy walkę…czy czasem ktoś już tego nie mówił)To nie chodzi o pandemię,to chodzi o szczyty absurdu tych co to wymyślają.

   Odpowiedz
  • 24 listopada 2020 o 16:25
   Permalink

   Jbpis oby cie to nie spotkało, ciesz się póki zes zdrowy

   Odpowiedz
 • 22 listopada 2020 o 09:52
  Permalink

  Kwarantanna dla tych co przyjeżdzają na święta zza granicy to chyba już totalna przesada. Jak to rząd chce by taka osoba która ma 2 tygodnie urlopu i może przyjechać do rodziny to ona ma być zamknięta przez ten okres a potem musi wracać do pracy. Przecież to chore jest kompletnie. Specjalnie takie obostrzenia aby było jak najmniej przyjeżdżających. Stracą nie tylko firmy transportowe ale i branża gastronomiczna turystyczna i handlowa. Puknijcie się w głowę. Inne państwa w październiku wprowadzały kwarantanny by na święta ludzie mogli funkcjonować a polski rząd odwlekał wszystko. Zamknęli wszystkich na Wielkanoc na wszystkich świętych a teraz zamkną na Boże narodzenie.

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2020 o 09:37
  Permalink

  A przed świętami Pinokio powie tak”niestety, brak dystansu społecznego i dużą zachorowalność wymusza kolejny lockdown…my jako rząd dbamy o bezpieczeństwo Polskiego narodu”czy to nie są piękne słowa?NIE!

  Odpowiedz
 • 21 listopada 2020 o 18:06
  Permalink

  Mateusz spier… Z całą tą swoją bandą niedorozwojów.

  Odpowiedz
 • 21 listopada 2020 o 13:53
  Permalink

  Wczoraj ( w piątek godziny popołudniowe ) bardzo dużo osób stłoczonych wewnątrz przed wejściem do Biedronki w Sędziszowie Młp. ( tej na trójkącie). Kompletny brak dystansu. A powód – piwo w promocji. Obserwowałem to z przerażeniem z zewnątrz. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za wpuszczanie osób, bo na parterze jest kilka sklepów ale proszę redakcję o zgłoszenie tego faktu do sanepidu, bo musi być ktoś za ten skandal odpowiedzialny.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *