Orech promocje

Areszt dla sprawcy ZABÓJSTWA i podpalenia zwłok w Boreczku

Wspólne działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o zabójstwo 40-letniego mężczyzny. Do tragedii doszło podczas libacji alkoholowej. 29-letni mężczyzna, żeby zatrzeć ślady zbrodni, ciało ukrył w lesie i je podpalił. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa. Za ten czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 30 listopada, przed godz. 15, dyżurny ropczyckiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu zwęglonych zwłok w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora przy udziale biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie, którzy zabezpieczali ślady przestępstwa. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy, ustalili tożsamość ofiary. Okazał się nią 40-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Działania operacyjne i analiza zgromadzonego materiału pozwoliła na wytypowanie mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni. Do zatrzymania doszło w czwartek, w jednym z mieszkań w Krakowie, gdzie przebywał 29-latek. Wkrótce miał wyjechać za granicę.

Funkcjonariusze ustalili, że do tragedii doszło podczas alkoholowego spotkania. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 29-latek uderzył kolegę w głowę, a gdy ten upadł na podłogę dusił go, powodując jego zgon. Sprawca, aby ukryć ślady zbrodni, wywiózł ciało do lasu i tam je podpalił.

Tablica Firm

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W piątek prokurator przedstawił 29-latkowi zarzut zabójstwa. Grozi mu za to nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Śledczy ustalili, że związek z tą sprawą mają dwaj znajomi podejrzanego. 25-letni mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu. Jeden z nich będzie również odpowiadał za niepowiadomienie o przestępstwie. Prokurator objął ich policyjnym dozorem, zastosował zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe oraz zakazał wzajemnych kontaktów między podejrzanymi.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ropczycach.

Źródło: KPP Ropczyce

22 komentarze na temat “Areszt dla sprawcy ZABÓJSTWA i podpalenia zwłok w Boreczku

 • Pingback:Szokujący gwałt na małoletnim. Podejrzany 29-latek zatrzymany - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 11 grudnia 2020 o 22:43
  Permalink

  Dożywocie się należy za coś takiego bez dwóch zdan, ale znałem Andrzeja od lat i nieraz widziałem go w różnych stanach. Jak się lubi te tematy i dobiera się takie towarzystwo to trzeba się liczyć, że od patologii można się spodziewać wszystkiego. Sami decydujemy jakimi otaczamy się ludźmi więc po co iść w melanże z przyglupami? Żałuję najbardziej dziecka bo to ono będzie cierpiało najbardziej.

  Odpowiedz
  • 13 grudnia 2020 o 08:38
   Permalink

   Dokładnie tak jak piszesz. Kreowany teraz przez znane, duże gazety wizerunek wspaniałej kochającej się rodziny, bez patologii jest niestety nieprawdziwy. Tak jak mówisz szkoda też dziecka, ale i Andrzeja. Jaki byl taki był, ale nikomu się nie narzucał i nie byl szkodliwy. To była po prostu postac miejscowego folkloru. Pozywtywna postać, którą nie zasługiwała na taką śmierć…

   Odpowiedz
 • 8 grudnia 2020 o 01:33
  Permalink

  Akuratnie znałem ofiarę i mimo tego, że czasem lubił wypić, był lepszy człowiekiem niż prawożądne kur*y w komentarzach.

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 11:37
   Permalink

   Jaka praworządnośc. Przecież sędziowie ci sami. “Kasta”, która za nic nie odpowiada!

   Odpowiedz
 • 7 grudnia 2020 o 21:50
  Permalink

  Zwykła bójka mógł odklepac to by go może nie udusił . A nikt kablem nie jest to na niego nie donieśli .

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 11:05
   Permalink

   Za dobrze by miał. Niech go ru**** rozgrzanym prętem do końca jego dni.

   Odpowiedz
  • 7 grudnia 2020 o 12:25
   Permalink

   Haha osoby zamieszane w zabójstwo dostają dozór a ludzie za darmo albo za przysłowiową czapkę gruszek trafiają do aresztu taka to wspaniała praworządność w tym kraju, tfu!!

   Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 11:11
   Permalink

   Niech zrobią porządek z ta amfą i dopalaczami. Wielcy kryminalni co poradzić siebie z proszkiem nie mogą w takim małym miasteczku. Zamiast stać koło stacji i łapać samochody, które się nie zatrzymały przed znakiem stopu, weźcie się do prawdziwej policyjnej roboty darmozjady. Taki P*** chodził po ulicy z wyrokami a do tego pieprzył, że “byłbym kimś w więzieniu gdybym kogoś zabił”. I zabił. A jego koledzy to zwykle miękkie faje co nic nie zrobiły.

   Odpowiedz
    • 11 grudnia 2020 o 23:09
     Permalink

     Dożywocie. Tych dwóch zamknąć. Inni za niewinność są zamykani. A tu czarno na białym i wielce dozor. Kpina

     Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 18:21
   Permalink

   A kim są te typy że na sanki nie pojechali tylko jakiś dozór?

   Odpowiedz
 • 7 grudnia 2020 o 11:12
  Permalink

  “Funkcjonariusze ustalili, że do tragedii doszło podczas alkoholowego spotkania.” Tak? to ciekawe ile mieli promili, i czy takie badanie wogole było robione. Bo krążą słuchy, że akurat nikt z nich alkoholu “nie lubi” tylko mocniejsze używki.

  Odpowiedz
  • 7 grudnia 2020 o 12:09
   Permalink

   Wypili ćwiartkę we dwóch. Taka libacja była ze hej.

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2020 o 11:12
    Permalink

    W dupie byłeś gówno widziałeś.

    Odpowiedz
  • 8 grudnia 2020 o 11:14
   Permalink

   Dokładnie. Gdzie są badania na obecność alkoholu i narkotyków ? Ba… Kto pomógł napastnikowi wywieźć ciało do lasu ? Napastnik nie miał prawka ani samochodu… Czyżby kolega ? Może tata policjant ?

   Odpowiedz
   • 8 grudnia 2020 o 16:46
    Permalink

    A może Twój stary pomogl, to ze piszesz z anonima nie znaczy ze jesteś anonimowy cymbale

    Odpowiedz
 • Pingback:Policja wyjaśnia okoliczności odnalezienia zwłok w Boreczku - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *