Orzech promocje

KANTORALIA 2020 w Wielopolu Skrzyńskim zakończone

Zakończyły się XI Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora Kantoralia Wielopole 2020. Do konkursu zgłoszono 11 spektakli teatralnych, komisja kwalifikacyjna do ścisłego finału wybrała 5 prezentacji konkursowych.

Jury w składzie Bogdan Renczyński, Czesław Drąg i Andrzej Piecuch w dniach od 19.09.2020r. do 29.11.2020r. obejrzało spektakle konkursowe XI Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora Kantoralia.

W dniu 29.11.2020 r. Jury dokonało oceny wszystkich obejrzanych prezentacji teatralnych i postanowiło przyznać nagrody pieniężne ufundowane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie, oraz nagrodę indywidulaną ufundowaną przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

 • I miejsce i nagrodę w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego otrzymał Teatr TETRAEDR z Raciborza za spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” reż. Grażyna Tabor.
 • II miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – Teatr PUK PUK ze Świdnika za spektakl „Łódeczka” reż. Katarzyna Marjasiewicz.
 • III miejsce i nagrodę w wysokości 1500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie – Teatr NOTOCO z Kraśniaka za spektakl „Ciała” reż. Monika Nitkiweicz – Mitrut.
 • IV miejsce i nagrodę w wysokości 1500 zł ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego – Teatr DEMIURGOS z Brzozowa za spektakl „Zdziwaczały czas. Hommage a Bruno Schulz” reż. Damian Kierek.
 • V miejsce i nagrodę w wysokości 1500 zł ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego otrzymał Teatr RESURSA z Radomia za spektakl „Pokój Jakuba” reż. Robert Stępniewski.

Nagrodę indywidulaną dla najlepszego reżysera ufundowaną przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim otrzymuje Katarzyna Marjasiewicz. Główną Nagrodę – „Krzesło Kantorowskie” oraz jego miniatury ufundował Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Pan Damian Drąg. Miniatury „Krzesła Kantorowskiego” otrzymały teatry, które dostały się do ścisłego finału Kantorali.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim w podziękowaniu za pomoc i wsparcie w organizacji festiwalu przyznało miniaturki „Krzesła Kantorowskiego”:

 • Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Panu Władysławowi Ortylowi,
 • Dyrektorowi Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Panu Damianowi Drągowi,
 • Wójtowi Gminy Wielopole Skrzyńskie Panu Markowi Tęczarowi, którą odebrała Sekretarz Gminy Pani Krystyna Wlezień,
 • Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim Panu Marcinowi Świeradowi,
 • Kierownik Kantorówki Ośrodka Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim Pani Irenie Walat,
 • Dyrektor Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie Pani Natali Zarzeckiej za wsparcie merytoryczne Kantorali,
 • Dyrektor Artystycznej festiwalu Pani Monice Adamiec,
 • Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim Panu Stanisławowi Parysiowi,
 • Jury Kantorali – Przewodniczącemu Panu Bogdanowi Renczyńskiemu, oraz Członkom Jury Panu Czesławowi Drągowi i Panu Andrzejowi Piecuchowi.

Organizatorem XI Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora Kantoralia 2020 było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora. współorganizatorami i partnerami festiwalu: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Wielopole Skrzyńskie, Kantorówka Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim. Instytucją, która wspierał merytorycznie festiwal jest Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. Patronatem honorowym festiwal objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl oraz Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar. Patronat medialny: TVP Oddział Rzeszów, Radio Rzeszów, iTVP Południe, Gazeta Codzienna Nowin, Tygodnik Reporter oraz miesięcznik Ziemia Ropczycka. Projekt realizowany był od 01 września do 30 listopada 2020 r. i dofinansowany z budżetu województwa podkarpackiego w kwocie 25 tysięcy zł. Wartość projektu to 45 450 zł. Organizatorzy dziękują również sponsorom festiwalu. W podziękowaniu miniaturki „Krzesła Kantorowskiego” otrzymają firmy z Wielopola Skrzyńskiego: Agrol – Bud Tęczar Sp. z o.o., FANUM, Drewspan, Alfred Reguła Stacja Paliw.

Autor tekstu: Irena Walat – Kierownik w Kantorówka Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x