Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W żłobku “Maluszek” w Wielopolu będą kolejne miejsca dla dzieci

Gmina Wielopole Skrzyńskie otrzymała wsparcie na funkcjonowanie nowo utworzonych miejsc opieki żłobkowej w okresie od lutego do grudnia 2021 roku, w wysokości 13200 zł. Wsparci zostało przyznane z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „ Maluch + 2021”

Wniosek o wsparcie była na kwotę 195 525 zł skalkulowaną jako całkowity koszt 1185 zł miesięcznie/dziecko. Otrzymana dotacja do funkcjonowania miejsc żłobkowych to zaledwie 80 zł miesięcznie na dziecko, co jednak pozwoli obniżyć opłatę od rodziców za korzystanie z żłobka z 650 zł do 570 zł miesięcznie.

Wsparcie w ramach funkcjonowania miejsc opieki żłobkowej, w wysokości ok. 300 zł miesięcznie zadeklarowała Gmina Wielopole Skrzyńskie. W ramach ostatecznej opłaty stałej ponoszonej przez  rodziców, planowanej w wysokości 570 zł/miesięcznie jest 10 godzinna opieka nad dzieckiem i całodzienne wyżywienie, które objęte jest stawką 6 zł/dzień.

Dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc opieki żłobkowej, w wysokości  307 528 zł stanowiące maksymalny 80 % udział w kosztach utworzenia 15 nowych miejsc żłobkowych (dotacja na prace remontowo adaptacyjne oraz kompleksowe wyposażenie).

Z przyznanej dotacji na utworzenie miejsc żłobkowych została wyremontowana i dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci sala zabaw, wydzielono sypialnię dla dzieci i pokój socjalny dla obsługi żłobka, wyremontowano  przyległe łazienki, szatnię. Zostało zakupione kompleksowe wyposażenie w formie mebli, sprzętu komputerowego, klimatyzatorów, zabawek, pościeli, i naczyń dla dzieci.

Gmina planuje zakup dodatkowego wyposażenia zaplecza kuchennego – meble ze stali nierdzewnej, bemar jezdny, i naczynia niezbędne do serwowania wyżywienia a także profesjonalny sprzęt do sprzątania pomieszczeń żłobka. Został rozbudowany funkcjonujący system monitoringu, sieci WiFi, wideomofon i  doposażony przyległy do żłobka plac zabaw.

Żłobek dysponuje  jeszcze 6 wolnymi miejscami. Zainteresowanych rodziców Gmina zaprasza do kontaktu. Wnioski – zgłoszenia można odebrać w sekretariacie Gminnego Żłobka „Maluszek” w Wielopolu Skrzyńskim, kontakt pod numerem telefonu: 17/2769200.

Źródło: Urząd Gminy w Wielopolu Skrzyńskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *