Kazimierz Moskal kandydat na burmistrza Ropczyc

Sumocy z Lubziny z 24 medali MP i PP w Kwidzynie!

24 medale mistrzostw kraju i zawodów Pucharu Polski Juniorów w Kwidzynie, na Pomorzu zdobyli sumocy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lubzina. Mistrzowskie laury podopieczni trenera Andrzeja Jedynaka wywalczyli  w kategoriach wiekowych U21 i U23.  Zawody MP i PP rozgrywane był w weekend 6, 7 marca.

Młodzieżowych Mistrzostw Polski, zawodnicy podropczyckiego teamu zgromadzili aż 18 medali, z których to 6 złote, 4 srebrne, i 8 brązowych.

Medaliści U21/ złoto – Gabriela Warchoł (kat 50 kg ), Hubert Dęborowski (kat 77 kg), Jakub Nowakowski (kat 100 kg), srebro – Izabela Woźny (kat 60 kg), Daniel Ziobroń (kat 70 kg), brąz – Dawid Kuraś (kat 77 kg), Sławomir Ochał (kat 100 kg), Jakub Micek (kat 115 kg), Jakub Nowakowski i Jakub Micek (kat open).
Medaliści MMP 23/ złoto – Izabela Woźny (kat 60 kg), Hubert Dęborowski (kat 73 kg), Jakub Nowakowski (kat 100 kg), srebro – Gabriela Warchoł (kat 50 kg), Jakub Nowakowski (open), brąz – Dawid Kuraś (kat 77 kg), Sławomir Ochał (kat 100 kg), Jakub Micek (kat 115 kg).

LUKS Lubzina zwyciężył w kategorii zespołowej  w obu grupach wiekowych, czyli U21 i U23
Pucharze Polski Juniorów LUKS Lubzina zdobyła 6 krążków. Po 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Pucharowi medaliści/złoto – Daniel Ziobroń (kat 60 i 70 kg) srebro – Gabriela Warchoł (kat 50 kg), Sławomir Ochał (kat open),brąz – Dawid Kuras (kat 80 kg), Sławomir Ochał (kat 100 kg).

Najwięcej razy z Lubzinian na podium zawodów w Kwidzynie, aż pięciokrotnie stawał Jakub Nowakowski, który wywalczył 4 złote medale i 1 srebrny krążek.