Daniel Obajtek

DZIĘKI UCZCIWEMU ZNALAZCY ODZYSKAŁ ZGUBIONE DOKUMENTY I PIENIĄDZE

O dużym szczęściu w nieszczęściu może mówić mężczyzna, który zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Zgubę znalazł mieszkaniec Ropczyc, który zgłosił się na Policję, prosząc, aby przekazać ją właścicielowi. Dzięki wzorowej postawie ponad 5 tys. zł, które znajdowało się w portfelu, już następnego dnia wróciło do prawowitego właściciela.

W poniedziałek do ropczyckiej komendy przyszedł mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży portfela, pozostawionego w niezamkniętym samochodzie na jednym z parkingów w Ropczycach. 41-latek utracił dokumenty oraz znaczną ilość pieniędzy, które znajdowały się środku. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli swoje czynności.

Szybko się okazało, że pomoc policjantów nie będzie potrzebna. Już następnego dnia do komendy zgłosił się 64-letni mieszkaniec Ropczyc, który znalazł leżący na chodniku portfel, wewnątrz którego znajdowały się mi.n. dokumenty, a także ponad 5 tys. zł. Mundurowi skontaktowali się z właścicielem, który dzięki uczciwemu znalazcy nie poniósł dużej straty finansowej, a także nie naraził się problemy związane z utratą dokumentów. Postawa mężczyzny zasługuje na uznanie i wyrazu szacunku, a także stanowi wzór do naśladowania.

Pamiętajmy, że każdy znaleziony przedmiot, dokumenty, czy pieniądze należy zwrócić, w innym przypadku, narażamy się na konsekwencje wynikające z przywłaszczenia rzeczy. Pamiętajmy również, że zanim zgłosimy kradzież, trzeba się upewnić w jaki sposób utraciliśmy rzecz, a najlepiej to zrobić przeszukując najpierw wszystkie miejsca, w których zazwyczaj ją pozostawiamy. Za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x