Orzech promocje

Mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego oskarżony o oszukanie klientów na 500 tys. zł!

O oszukanie klientów na kwotę nieco ponad 500 tys. zł oskarżyła strzyżowska Prokuratura Rejonowa jednego z mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego Wiesławowi B., który miał działać wspólnie z Tomaszem M. mieszkańcem powiatu jasielskiego.

Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Wiesławowi B. i Tomaszowi M., którym przedstawiono zarzuty dotyczące oszustw dokonanych na szkodę osób prywatnych przy zawieraniu umów o roboty budowlane i pobieraniu z tego tytułu zaliczek oraz przywłaszczenia powierzonego mienia – informuje strzyżowski prokurator rejonowy Łukasz Grędysa.

Mężczyźni dopuścili się oszustw wobec 20 osób, w tym 3 osób z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Ogólna kwota z tytułu pobranych zaliczek wynosi 502.520,36 złotych. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, z uwagi na to, iż dopuścili się przestępstw w warunkach powrotu do przestępstw tzw. recydywy – dodaje prokurator.

Sprawcy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych i złożyli stosowne wyjaśnienia. Postępowanie obecnie jest w toku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x