Orzech promocje

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Ropczycach

Dziś 10 lipca około godz. 9:10  na skrzyżowaniu drogi W986 z DK 94 (obwodnica Ropczyc – światła) doszło do potrącenia 68-letniego rowerzysty.

Jak informuje rzecznik prasowy KPP w Ropczycach: ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym jadąc od strony Wielopola Skrzyńskiego (drogą W986), skręcając w prawo na obwodnicy Ropczyc (w kierunku Rzeszowa) potrącił rowerzystę, który także jechał od strony Wielopola Skrzyńskiego w kierunku Ropczyc.

Niestety w wyniku zderzenia śmierć poniósł rowerzysta. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonują czynności na miejscu wypadku. Na obwodnicy Ropczyc zablokowany jest pas w kierunku Rzeszowa, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

7 komentarzy na temat “Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Ropczycach

 • Pingback:Policja szuka świadków śmiertelnego potrącenia rowerzysty - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 13 lipca 2021 o 09:30
  Permalink

  Brak liczników + kamery wyłapujące za przejazd na czerwonym powodują bardzo często dziwaczne zachowania kierowców (zwalnianie do 30 km/h na zielonym, “bo zaraz się zmieni” albo w drugą stronę – 140km/h na liczniku “żeby zdążyć przed zmianą”).
  Czy kogoś to obchodzi? Nie, bo kasa z mandatów leci, a jak są światła to jest bezpieczniej, nie?
  Kiedy decydenci zaczną w końcu myśleć o czymś więcej niż wpływy do budżetu? Przecież tak skonstruowane skrzyżowanie w tamtym miejscu to kryminał.

  Odpowiedz
 • 12 lipca 2021 o 14:05
  Permalink

  Może ktoś w końcu rozpierdzieli ta sygnalizację raz a dobrze. A nie wyścigi i loteria przejadę na zielonym czy nie. I niech mi nikt tu nie pierdzieli bo prędkościach i że swiaci po równo bo to co tam się czasem odstawia nadaje się do tvn

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2021 o 16:36
  Permalink

  Brawo panowie zarządcy i co kamery poprawiły bezpieczeństwo na przejściu ?

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2021 o 11:38
  Permalink

  Nie oszukujmy nie ale tam dobrym rozwiązaniem byłoby rondo. Tylko wtedy nie było pieniążków za mandaty ze świateł

  Odpowiedz
  • 12 lipca 2021 o 16:20
   Permalink

   Na pewno tańszym, ale tematem obwodnicy już dawno temu powinny zająć się odpowiednie służby. Obwodnica powinna przebiegać po drugiej stronie miasta, to po pierwsze. Po drugie, to projekt obwodnicy ze skrzyżowaniem w połowie długości, w miejscu, w którym dodatkowo z obu stron jest zjazd z górki i zakręty, zamiast wybudować estakadę też jest sprawą mocno podejrzaną. A, i nie zapominajmy o odcięciu ul. Zielonej…

   Odpowiedz
   • 15 lipca 2021 o 09:34
    Permalink

    Ulica zielona po prostu zmieniła swój bieg najwyższa pora już się przyzwyczaić płaczki. A te ciągłe kolizje to niewidza jak zachować się na skrzyżowaniu ze światłami. W tym przypadku naprawdę bardzo szkoda Pana który zginął:(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *