Orzech promocje

Wspólne oddawanie krwi w Ociece i masa atrakcji dla zainteresowanych

Już w tę sobotę tj. 24 lipca, w Ociece odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Krwiobus z RCKiK w Rzeszowie będzie stał przy Szkole Podstawowej w Ociece w godzinach od 9.00 do 13.00.

Honorowym dawcą może zostać każda zdrowa osoba między 18. a 65. rokiem życia. Każdy, kto chce oddać krew, przechodzi rejestrację i szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Z powodu pandemii, krew jest teraz jeszcze bardziej potrzebna, a okres wakacji zawsze wiąże się z drastycznym spadkiem jej zapasów. Takie akcje są ważne, aby uzupełniać kurczące się zapasy i aby nie dopuścić do sytuacji gdy szpital musi czekać na krew, albo odkładać planowe operacje.

Organizatorzy zachęcają do oddawania krwi. Oprócz głównej akcji pojawią się różnego typu atrakcje. W trakcie oddawania krwi będzie możliwość obejrzenia specjalistycznego holownika ciężkich pojazdów. Odbędzie się również mini zlot motoryzacyjny. Będzie można obejrzeć zarówno samochody zarejestrowane jako zabytki jaki i te nowsze- “tuningowane”. Pojawią się także atrakcje dla najmłodszych – dmuchańce.

Poniżej grafika przedstawiająca jak prawidłowo należy przygotować się do oddania krwi.

źródło zdjęć: FB Wydarzenie Wspólne oddawanie krwi w Ociece oraz RCKiK w Rzeszowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x