Daniel Obajtek

Zmiana granic obwodów szkół w Łączkach Kucharskich i Niedźwiadzie Dolnej

Od 1 września 2022 roku 21 domów z Łączek Kucharskich nie będzie już przynależało do obwodu Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej.

Rada Miejska w Ropczycach podjęła uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych oraz określenia granic obwodów szkół. Zmiany zostaną wprowadzone w miejscowości Łączki Kucharskie. Obwód Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich zwiększy się o 21 domów, które do tej pory należały do obwodu Niedźwiady Dolnej. Uchwała wejdzie w życie 1 września 2022 roku i dotyczyć będzie uczniów urodzonych od 2014 roku. Odległość do jednej i do drugiej szkoły jest podobna.

Przesunięcie to pozwoli na zmniejszenie wydatków związanych z utrzymaniem podwójnych oddziałów. Dzięki temu gmina zaoszczędzi spore środki pieniężne, które będą mogły zostać wykorzystane np. na doposażenie szkół. Jak tłumaczy sam Burmistrz Bolesław Bujak, subwencja oświatowa nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem szkół, dlatego konieczna jest reorganizacja placówek oświatowych. Proponowana zmiana granic obwodów została pozytywnie zaopiniowana przez Kuratorium Oświaty.

zdjęcie główne: Łukasz Szamraj Polskie Zabytki
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Gdzie są podane te granice?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x