Piast zwycięski. Porażki Olchovii, Płomienia i Victorii

Tylko trzy punkty zdobyły powiatowe zespoły klasy okręgowej w zaległej 21 serii gier klasy okręgowej Dębica, którą rozegrano w środę 30 czerwca. Wywalczył je team Piasta Wolica Piaskowa pokonując LKS Głowaczowa.

Piast Wolica Piaskowa – LKS Głowaczowa 3-2 (1-0)

Bramki dla Piasta: Paweł Idzik 2, Przemysław Kanach 1

Gola dającego Piastowi 18 wygraną w trwających ligowych bojach 2020/21 zdobył w końcówce meczu Przemysław Kanach. Przyjezdni ostatnie 20 minut grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla jednego z ich.

Płomień Zagorzyce – Czarni Trześń 2-4 (2-3)

Bramki dla Płomienia: Sławomir Miś, Maciej Pazdan po 1

Zagorzycanie po kwadransie ogrywali lidera 2-0. Goście z powiatu mieleckiego, którzy awansowali do IV ligi 2021/22 jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, a wynik spotkania ustalili w jego 90 minucie.
Olchovia Olchowa – Kamieniarz Golemki 3-4 (1-1)

Bramki dla Olchovii: Sebastian Szeliga 2, Michał Stanek 1

Olchowianie po godzinie gry prowadzili 3-1. Team z gminy Czarna w ostatnich dwudziestu minutach meczu strzelił trzy gole i pokonał gospodarzy, którzy przegrali 20 raz w kończącym się sezonie 2020/21.

Victoria Ocieka – Victoria Czermin 3-6

W meczu drużyn o tej samej nazwie dwa razy więcej bramek strzelili gracze z powiatu mieleckiego i cieszyli się z drugiej wygranej w sezonie 2020/21 nad drużyną z gminy Ostrów.

W tabeli klasy O Dębica przewodzi po 33 grach zespół Czarnych Trześń/78 punktów, Piast jest na 4 miejscu/63 punkty, Płomień zajmuje 12 lokatę/39 punktów, Olchovia jest na 16 pozycji/27 punktów, a Victoria zamyka tabelę najwyższej ligi Podokręgu Dębica, zajmując 18 lokatę/11 punktów.

Najbliższe mecze, to spotkania ostatniej 34 kolejki: 3 lipca, godzina 17/Chemik Pustków – Płomień Zagorzyce, LKS Głowaczowa – Olchovia Olchowa, Czarnovia Czarna – Piast Wolica Piaskowa, Atut Podborze – Victoria Ocieka.