Orzech promocje

Trwa przebudowa mostu w Kozodrzy

Powiat Ropczycko – Sędziszowski realizuje kolejną inwestycję drogową, jaką jest przebudowa mostu na rzece Wielopolka w miejscowości Kozodrza. W związku z robotami czasowo zmieniona została organizacja ruchu, który odbywa się poprzez tzw. most tymczasowy wykonany obok obiektu.

Na realizację przedmiotowej inwestycji Powiat otrzymał dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2 738 400,00 zł oraz 300 000,00 zł od Gminy Ostrów. Całość inwestycji to koszt prawie 5 mln zł brutto.

W ramach przebudowy mostu zostanie wykonany nowy ustrój nośny oparty na nowych podporach ramownicowych jako obiekt jednoprzęsłowy o konstrukcji zespolonej (stalowo – betonowej), swobodnie podpartej. Dodatkowo zaprojektowano przebudowę drogi na dojazdach do mostu na długości 97,0 m (od strony Ropczyc) i 82,0 m (od strony Kozodrzy) oraz na dojeździe od strony Kozodrzy chodnik o szerokości 2,0 m i długości 34,5 m. Most posiadał będzie nawierzchnię bitumiczną jezdni, a chodnik i opaska bezpieczeństwa na długości mostu wykonana zostanie w formie kap żelbetowych z nawierzchnią z żywicy epoksydowej.

W obrębie zejść z opasek przewidziano nawierzchnię z kostki brukowej – z wyjątkiem strony lewej drogi od Kozodrzy, gdzie przewidziano uzupełnienie chodnika na odcinku od mostu do gminnej drogi dojazdowej, stanowiącego przedłużenie chodnika na obiekcie mostowym. Na moście zamontowane zostaną barieroporęcze, zaś na dojazdach bariery ochronne.

Przewidywany termin zakończenia prac określany jest na koniec roku 2021.

źródło: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x