Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zobacz wizualizację zwycięskiego projektu na zagospodarowanie Ługów Wolickich

W marcu br. sędziszowski magistrat ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania 32 hektarów gruntu w Sędziszowie Młp. tzw. “Ługi Wolickie” – wygrał projekt o rycerzu Sędziszu autorstwa Pani Katarzyny i Pana Sebastiana z Politechniki Wrocławskiej.

Projekt ten jest oparty jest na legendzie o rycerzu Sędziszu. Jak pisze współtwórca projektu p. Sebastian: Przypuszcza się, że pierwszym założycielem osady był najdzielniejszy rycerz Bolesława Krzywoustego nazywany Sędzisz. Od jego imienia miałaby pochodzić nazwa dzisiejszego miasta. udaj się w podróż i poznaj cechy dobrego rycerza. …

Całość terenu połączono ścieżką poznawczą, która odkrywa kolejno cechy charakteru rycerza. Teren zawiera szereg funkcji, jest boisko, labirynt, wieża widokowa, plac zabaw czy ścieżki rowerowe pozwalające na korzystanie z nich różnym grupom wiekowym.

Poniże przedstawiamy jego wizualizację ⤵

6 komentarzy na temat “Zobacz wizualizację zwycięskiego projektu na zagospodarowanie Ługów Wolickich

 • 22 sierpnia 2021 o 10:53
  Permalink

  Znowu koncepcje plany a teraz to nawet wizualizacje… a kasę masz na to człowieku? Chodników nie mamy, drogi się sypią, a ty nam legendę o rycerzu chcesz wciskać na sile… kiedy to się skończy?

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2021 o 15:35
  Permalink

  Szkoda,że władzę i właściciele gruntów w Górze Ropczyckiej nie dogadali się odnośnie jeziora Sędziszowskiego.Miasto jako jedyne na trasie od granicy do granicy miało by piękne jezioro.Można pisać różne głupoty dlaczego nie,ale nie zmienia to faktu,że została za przepaszona szansa dla nas i przyszłych pokoleń.Ps.Panie Burmistrzu, gdzie jest suchy polder, który miał rzekomo powstać zamiast jeziora? Proszę o odpowiedź.

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2021 o 07:22
  Permalink

  Tak w sumie, to nudne się to wydaje. za mało atrakcji.

  Odpowiedz
 • 18 sierpnia 2021 o 17:10
  Permalink

  Ja bym chciał zobaczyć tego jeziora sedziszowskiego

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *