Orzech promocje

Kamień za „twardy” dla Ropczyc

Pierwszej czwartoligowej porażki w sezonie 2021/22 doznali piłkarze Błękitnych Ropczyce. Ekipa prezesa Przemysława Kuliga uległa nowicjuszowi czwartoligowego szczebla, zespołowi Sokoła Kamień.

Mecz ekipy z powiatu rzeszowskiego z drużyną trenera Rafała Ormiańskiego był ciekawym jak na czwartoligowe realia spektaklem.

Gospodarze pod 65 minutach wygrywali 3-0. Ropczycanie nie pasowali chociaż ostatnie 25 minut grali w dziesięciu po czerwonej kartce, w konsekwencji dwu żółtych, jaką otrzymał Michał Ogrodnik.

W 84 minucie z rzutu karnego gola dla Błękitnych zdobył Hubert Siepierski, a dwie minuty później do bramki drużyny gospodarzy trafił laureat 59 Plebiscytu Nowin w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec – Junior, Mateusz Bieniek.

Na doprowadzenie do remisu i zdobycie punktu zabrakło Ropczycanom czasu.

Błękitni Ropczyce – Sokół Kamień 3-2 (1-0)

Skład Błękitnych: Dybski – Kmiotek, Miśkowicz (46′ B. Darłak), Świętoń, Kukla, M. Ogrodnik, Majcher (46′ Podczaszy), Zawiślak (46′ A. Ogrodnik), Siepierski, Bieniek, Nikitchuk.

Najbliższy mecz: Błękitni Ropczyce – KS Wiązownica. Termin 4 września (sobota), godzina 17.