Orech promocje

Piękna inicjatywa w Niedźwiadzie Dolnej – „Instrumenty zamiast broni”

Pani Dyrektor oraz uczniom i sympatykom Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej zaczął przyświecać piękny cel – „Razem zbudujmy pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowoafrykańskiej”. Co z tego wynikło? Odpowiadamy poniżej.
Wsparcie doniosłej misji

Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej wspiera misję budowy szkoły muzycznej w jednym z najuboższych i najbardziej niebezpiecznych krajów Afryki. Wsparcie to dotyczy rozwijania niespożytkowanego potencjału dzieci a mianowicie – talentu muzycznego. W ramach tego dzieła zostało w Niedźwiadzie Dolnej zorganizowane wspaniałe wydarzenie, które umożliwiło nie tylko zachwyt gorącymi, afrykańskimi rytmami ale także przekazanie środków, zebranych dla dzieci z jednego z najuboższych państw tego kontynentu – Republiki Środkowoafrykańskiej.

Koncert African Music School

W piątek, około południa, w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej odbył się niezwykły koncert. Był to występ uczniów African Music School, który zachwycił wszystkich zebranych słuchaczy. Zespół aktualnie jest w trakcie pierwszej oficjalnej trasy koncertowej w naszym kraju. Zaprezentował więc zebranym afrykańskie rytmy. Pani Dyrektor, Wioletta Czemarnik, zaprosiła także władze lokalne na to na wspaniałe wydarzenie.

Pieniądze zebrane dla Afryki

Na zakończenie spotkania, społeczność szkolna przekazała muzykom środki, zebrane w trakcie akcji „Z sercem dla dzieci z Afryki”. Środki te, przeznaczone zostaną na pomoc dla dzieci, które chcą uczyć się w pierwszej szkole muzycznej, African Music School, w Republice Środkowej Afryki. „W Pani szkole biją wielkie serca, w rytmie miłości i pomocy. Brawo.” – zwróciła się do Pani Dyrektor Szkoły przedstawicielka władz lokalnych, Pani Bernadeta Frysztak.

źródło zdjęć: fb Bernadeta Frysztak

7 komentarzy na temat “Piękna inicjatywa w Niedźwiadzie Dolnej – „Instrumenty zamiast broni”

 • 27 września 2021 o 22:02
  Permalink

  Był chwilę spokój w kółko powtarzającymi się tymi samymi osobami na tej stronie, aż strach pomyśleć co będzie bliżej wyborów.

  Odpowiedz
 • 26 września 2021 o 00:43
  Permalink

  Świetnie. Dzięki tym pienionszkom palenie żywcem ludzi w oponach w Afryce będzie jeszcze bardziej efektowne, i doładuje to przemysł narkotykowy i prostytucję! Gratuluję! Chałwa wielkiej Polsce XD

  Odpowiedz
 • 24 września 2021 o 19:51
  Permalink

  Takie pytanie…dlaczego te Panie nie siedzą w jednym obozie w Radzie Powiatu – dziwne?

  Odpowiedz
  • 25 września 2021 o 20:45
   Permalink

   Ponieważ nie obóz jest ważny a cel , który przyświeca aby działać jak najwięcej dla najbliższego otoczenia . Brawa dla nich , że robią coś dla ludzi. Poświęca siebie niewielu by większości było lepiej . Brawo

   Odpowiedz
   • 27 września 2021 o 19:30
    Permalink

    Poważnie? No już już wyluzuj, dwa wdechy i uspokój się… bo jeszcze ktoś uwierzy w to co piszesz 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *