Orzech promocje

Piękna inicjatywa w Niedźwiadzie Dolnej – „Instrumenty zamiast broni”

Pani Dyrektor oraz uczniom i sympatykom Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej zaczął przyświecać piękny cel – „Razem zbudujmy pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowoafrykańskiej”. Co z tego wynikło? Odpowiadamy poniżej.
Wsparcie doniosłej misji

Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej wspiera misję budowy szkoły muzycznej w jednym z najuboższych i najbardziej niebezpiecznych krajów Afryki. Wsparcie to dotyczy rozwijania niespożytkowanego potencjału dzieci a mianowicie – talentu muzycznego. W ramach tego dzieła zostało w Niedźwiadzie Dolnej zorganizowane wspaniałe wydarzenie, które umożliwiło nie tylko zachwyt gorącymi, afrykańskimi rytmami ale także przekazanie środków, zebranych dla dzieci z jednego z najuboższych państw tego kontynentu – Republiki Środkowoafrykańskiej.

Koncert African Music School

W piątek, około południa, w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej odbył się niezwykły koncert. Był to występ uczniów African Music School, który zachwycił wszystkich zebranych słuchaczy. Zespół aktualnie jest w trakcie pierwszej oficjalnej trasy koncertowej w naszym kraju. Zaprezentował więc zebranym afrykańskie rytmy. Pani Dyrektor, Wioletta Czemarnik, zaprosiła także władze lokalne na to na wspaniałe wydarzenie.

Pieniądze zebrane dla Afryki

Na zakończenie spotkania, społeczność szkolna przekazała muzykom środki, zebrane w trakcie akcji „Z sercem dla dzieci z Afryki”. Środki te, przeznaczone zostaną na pomoc dla dzieci, które chcą uczyć się w pierwszej szkole muzycznej, African Music School, w Republice Środkowej Afryki. „W Pani szkole biją wielkie serca, w rytmie miłości i pomocy. Brawo.” – zwróciła się do Pani Dyrektor Szkoły przedstawicielka władz lokalnych, Pani Bernadeta Frysztak.

źródło zdjęć: fb Bernadeta Frysztak

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Refleksja
Refleksja
2 lat temu

Był chwilę spokój w kółko powtarzającymi się tymi samymi osobami na tej stronie, aż strach pomyśleć co będzie bliżej wyborów.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Refleksja

Racja, dlatego jej nie wybierajmy!!

Antygona
Antygona
2 lat temu

Ale co jest złego w broni?

złe_garczki
złe_garczki
2 lat temu

Świetnie. Dzięki tym pienionszkom palenie żywcem ludzi w oponach w Afryce będzie jeszcze bardziej efektowne, i doładuje to przemysł narkotykowy i prostytucję! Gratuluję! Chałwa wielkiej Polsce XD

niezależny obserwator
niezależny obserwator
2 lat temu

Takie pytanie…dlaczego te Panie nie siedzą w jednym obozie w Radzie Powiatu – dziwne?

Dyplomata
Dyplomata
2 lat temu

Ponieważ nie obóz jest ważny a cel , który przyświeca aby działać jak najwięcej dla najbliższego otoczenia . Brawa dla nich , że robią coś dla ludzi. Poświęca siebie niewielu by większości było lepiej . Brawo

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Dyplomata

Poważnie? No już już wyluzuj, dwa wdechy i uspokój się… bo jeszcze ktoś uwierzy w to co piszesz 😀

7
0
Would love your thoughts, please comment.x