CERTUS rozliczymy twój PIT

Dziupla z kradzionymi częściami w Ropczycach i w Lubzinie. 37-latek usłyszał zarzuty paserstwa!

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej, doprowadziły do zatrzymania 37-letniego mężczyzny. Na posesjach należących do niego, policjanci zabezpieczyli części samochodowe, pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Wartość zabezpieczonych części oszacowano wstępnie na około 500 tys. zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli także narkotyki i trofea myśliwskie.

W miniony czwartek, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, a także Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach udali się na teren jednej z posesji w miejscowości Lubzina. Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że właściciel posesji, który zajmuje się handlem częściami samochodowymi, może posiadać części z pojazdów skradzionych na terenie Europy.

Po przeszukaniu pomieszczeń i terenu posesji należącej do 37-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Były to głównie silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii pojazdów różnych marek. Kolejne części, w tym głównie silniki i elementy tapicerki, zostały zabezpieczone na posesji mężczyzny znajdującej się na osiedlu Witkowice w Ropczycach. Wszystkie zabezpieczone części zostaną teraz zbadane pod kątem ich pochodzenia. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów wynosi wstępnie około 500 tys. zł.

Oprócz tego, w miejscu zamieszkania 37-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, którego analiza wykazała, że to marihuana. Zabezpieczono także różnego rodzaju trofea myśliwskie, w tym poroża. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy ujawnione trofea, mężczyzna posiadał legalnie.

Mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Ropczyce, fot. KWP Rzeszów, KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
2 lat temu

Pewnie chodzilo o ta firme *** od wielu lat sie tym zajmują- wszytkie czesci sa kradzione i legalizowane w Polsce o tym sporo mowia ludzie ..
Na Allegro przody aut pociete po 30-60 tys zl byly wystawione -jedna wielka fabryka ..

Ufoludek
Ufoludek
2 lat temu

500 tysięcy. Dobre. Rozumiem , że po cenie złomu?

Sars cov 546
Sars cov 546
2 lat temu
Reply to  Ufoludek

W sumie masz racje , jedno auto warte więcej niż 500 tyś. Chyba że tyle co z nich zostało tyle warte.

Ufoludek II
Ufoludek II
2 lat temu
Reply to  Sars cov 546

Które?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x