Orzech promocje

Olchowa już cieszy się rozbudowaną szkołą

Zakończona została modernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Olchowej. W naszym artykule przybliżamy przebieg inwestycji i zdradzamy garść szczegółów.
Co było do zrobienia?

Zlecone roboty obejmowały rozbudowę i przebudowę publicznej szkoły podstawowej w Olchowej, wraz z instalacjami i urządzeniami budowlanymi. Przewidziano, między innymi, budowę wewnętrznych instalacji: wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, rozbudowę wewnętrznych instalacji: centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej, a także budowę:

  • Zewnętrznego doziemnego odcinka instalacji kanalizacji sanitarnej;
  • Instalacji kanalizacji deszczowej;
  • Instalacji odgromowej;
  • Przyłącza wodociągowego;
  • Kanalizacji sanitarnej.
Dlaczego właśnie tak to zrobiono?

Tak zaprojektowana rozbudowa ma służyć celom edukacyjnym oraz poprawie warunków sanitarnych. Dla realizacji powyższych celów przewidziano pomieszczenia: 4 sale lekcyjne oraz sanitariaty na parterze i piętrze oraz szatnie w piwnicach. Ponadto w projekcie umieszczono niezależne wejście do budynku oraz połączenie holi rekreacyjnych.

Pomyślano o osobach niepełnosprawnych

Rozpisany w projekcie jest również ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych – chodniki bez barier oraz podest ruchomy przy schodach zewnętrznych a także dźwig osobowy wewnątrz budynku. Budynek zaprojektowano na dwóch kondygnacjach nadziemnych z podpiwniczeniem. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1 600 000 złotych a zadanie to zostało w pełni sfinansowane z budżetu gminy.

źródło zdjęć: Gmina Iwierzyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

No dobrze, a kiedy będzie hala sportowa bo jak na razie to dzieci mają WF w sali tylko trochę większej niż lekcyjna.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x