Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Bezpieczne ferie – kontrole autobusów

Uczniowie, którzy jako pierwsi skorzystali z ferii, już w dziś wrócili do szkoły. Zimowy wypoczynek rozpoczęły zaś dzieci i młodzież z województwa: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Będą to kolejne tygodnie działań prowadzonych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Ferie są dla Policji okresem wytężonej służby związanej z podejmowaniem działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z wypoczynku i przemieszczającym się w tym celu po kraju. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży są kontrole autobusów wiozących je na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Wykaz punktów kontroli autobusów – FERIE 2024

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia oraz kwalifikacje kierującego, a także jego stan trzeźwości, stan psychofizyczny.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

źródło KPP Ropczyce, grafika KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x