Orzech promocje

Nowa pensja wójta Gminy Iwierzyce

Jak informowaliśmy na łamach RRS24.pl, w ostatnim czasie samorządowcy wszystkich Gmin w regionie, jak i Powiat Ropczycko-Sędziszowski podniósł pensje swoich włodarzy. Podwyżka nie ominęła także wójta Iwierzyc Ryszarda Filipek.

Podwyżki są możliwe dzięki nowelizacji ustawy, która weszła w życie początkiem listopada 2021 r. Nowe przepisy podnoszą maksymalny pułap do 11,2-krotności kwoty bazowej – czyli do 20 041,50 zł brutto. Pojawił się również zapis o kwocie minimalnej – wynagrodzenie nie może być niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia. Decyzja o wysokości przyznanej podwyżki należy do radnych.

Wynagrodzenie Wójta Gminy Iwierzyce

W dniu 25 listopada radni gminy Iwierzyce, uchwalili wynagrodzenia dla wójta Ryszarda Filipek. Za podwyżką głosowało 13 radnych, jedna osoba był przeciwna wzrostu wynagrodzenia.

Tyle będzie zarabiać wójt Gminy Iwierzyce (stawki brutto):

  • wynagrodzenie zasadnicze: 9215,51 zł
  • dodatek funkcyjny: 2863,07 zł
  • dodatek specjalny: 3623,57 zł
  • dodatek za wieloletnią pracę: 1843,10 zł
  • ŁĄCZNE WYNAGRODZENIE: 17545,25 zł

źródło zdjęcia: Gmina Iwierzyce

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mmm
Mmm
2 lat temu

Przeciez to jest jakis żart .. wójt dostaje podwyżkę a w gminie co robi? Kanalizacji na nockowej dalej nie ma, chodników tam co kot napłakał … Światła świecą się tylko przez kilka godzin wieczorem…. Na nic nie ma pieniędzy .. ale na podwyżki są. Oni wszyscy są siebie warci….

borutnia
borutnia
2 lat temu

Jaki nalezy mu sie dodatek za lata pracy?
Jakich lat pracy?

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Dlatego powtarzam ! Wszystkie funkcje społeczne powinny być za najniższą krajową. Wtedy by się okazało ilu mamy społeczników a ilu z parciem na koryto !

MMCK
MMCK
2 lat temu

Odwoladz ten rzad juz dzis jaki dodatek za wieloletmia prace pracuje juz 20 lat w jednej firmie i zadnego dodatku niemam chore panstwo i nic wiecej

4
0
Would love your thoughts, please comment.x